Европейската квалификация между Белгия и Швеция беше прекратена на полувреметопри резултат 1:1, след като двама души бяха застреляни в Брюксел преди мача. Премиерът на Белгия Александър де Кро потвърди, че двамата застреляни в понеделник вечерта са шведски граждани.

Първоначалните информации от Брюксел твърдят, че те са били облечени с шведски футболни фланелки, като стрелбата е станала в 19:15 часа местно време на около пет километра от стадион "Крал Бодуен", където двата тима започнаха мача малко по-късно. Твърди се, че извършителят е от "Ислямска държава".

Снимки: БТА / BTA
34 снимки

Иначе, Виктор Гьокереш бе открил резултата за Швеция в 15-ата минута, а Ромелу Лукаку изравни от дузпа в 31-ата минута.

На полувремето представители на Белгия и Швеция, както и официалните лица са провели разговор, на който е било решено срещата да бъде прекратена.

Снимки: БГНЕС / BGNES