Отборът на Белгия разби с 3:0 Люксембург в последната си контрола преди началото на UEFA EURO 2024. Домакините тотално надиграха противника, като създадоха куп положения и контролираха развоя на мача.

БТА
24 снимки

Иначе за "червените дяволи" откри Ромелу Лукаку от дузпа в 43-ата минута. Нарушението за наказателния удар пък бе извършено от футболиста на ЦСКА Енес Махмутович.

В 57-ата минута Доку намери Лукаку в наказателното, който успя да вкара втория си гол в мача с прецизен удар в долния десен ъгъл, като така увеличи и преднината на Белгия на 2:0.

Домакините стигнаха до класическото 3:0 в 81-ата минута, когато Леандро Тросар засече центриране на бранителя Ваут Фаес и след това преодоля стража на Люксембург.