Тотнъм разби с 6:1 Селтик в контролна среща, която се проведе във финландската столица Хелзинки. „Шпорите“ доминираха тотално и логично спечелиха по този убедителен начин мача.

Тотнъм поведе още 5-та минута на мача, когато Таунзенд подаде към Хари Кейн, който отблизо разстреля Гордън.

Лондончани удвоиха своята преднина в 12-та минута, когато Хари Кейн подаде към Люис Холтби, а той намери Роберто Солдадо. Първият удар на испанския нападател бе отразен от Гордън, но при добавката Солдадо не пропусна и направи резултата 2:0.

Майкъл Доусън получи аркада и бе заменен принудително в 19-та минута от Фрайърс.

Селтик върна едно попадение в 44-та минута, когато Брад Фридъл не се намеси по най-добрия начин и това даде възможност на МакГиуч да изпрати топката във вратата на Тотнъм.

Люис Холтби бързо аванса на Тотнъм от два гола, след като вкара в 44-та минута.

Тотнъм поведе с 4:1 в 60-та минута след отлично изпълнение на Ерик Ламела.

„Шпорите“ отбелязаха пети гол във вратата на Селтик в 83-та минута, когато Кристиан Ериксен изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Гордън.

Ефе Амброуз бе изгонен за втори жълт картон в 88-та минута, след като фаулира Роуз в наказателното поле на Селтик, а съдията свири дузпа в полза на Тотнъм. Наказателният удар бе реализиран от Емануел Адебайор в 89-та минута.

Тотнъм започна мача в следния състав: 24. Фридъл – 16. Ноутън, 20. Доусън, 4. Кабул, 33. Дейвис – 38, Мейсън, 15. Капу - 14. Холтби, 37. Кейн, 17. Таунзенд – 9. Солдадо.