Отборът на Стоук Сити не успя да задържи крехката си преднина при визитата си на Уест Хем в Лондон и направи равенство 1:1 в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. Загубените две точки могат да се окажат от изключителна важност за гостите в борбата им за оцеляване в Премиършип.

В момента Стоук се намира на предпоследна позиция във временното класиране и остава на пет точки от зоната на спасение, с мач повече от своите конкуренти. Уест Хем пък е 14-ти.

Голът за Стоук бе дело на Питър Крауч, с който той се превърна в най-резултатния футболист на клуба във Висшата лига. Попаденията на сметката на Крауч са вече 44. Точен за домакините пък бе Анди Керъл.

През първото полуврeме двата тима показаха равностойна игра, въпреки че домакините бяха тези, които като че ли имаха по-добрите положения за гол. Най-опасен в редиците на „чуковете“ бе бившият нападател на Стоук Сити Марко Арнаутович. Именно той бе футболистът, който завършваше атаките на Уест Хем.

В рамките на няколко минути в средата на първата част австрийският национал имаше две отлични възможности, но и при двете нямаше късмет. Първо нападателят бе изведен в удобна позиция в пеналта, но изстрелът му мина покрай вратата. Във вторият удар пък силният му шут спря в тялото на вратаря на Стоук.

През втората част тимът на Дейвид Мойс определено упражни натиск над своя противник и положенията към вратата на гостите зачестиха. Уест Хем дори стигна до две попадения, които обаче бяха правилно отменени заради засади на Арнаутович.

Нападателят е попадал в положение оффсайд цели 34 пъти този сезон във Висшата лига. Единствено Хари Кейн има повече от него – 37.

Второто полувреме бе далеч по-интересно от това, което предложиха двата тима през първите 45 минути. Именно през втората част паднаха и двата гола в срещата.

Първо Питър Крауч показа головия си нюх в 79-ата минута, след като се възползва от много груба грешка на вратаря Джо Харт. Английският национал не успя да реагира по най-добрия начин след силен шут на Джердан Шакири. Той парира удара, но след това не успя да улови топката. Питър Крауч притича и с точен удар я прати в мрежата за 1:0.

Домакините обаче реагираха много добре и съумяха да изравнят, макар голът да дойде в продължението на срещата. Аарън Кресуел центрира отляво в наказателното поле на Стоук, където Анди Керъл бе оставен непокрит и с мощен удар от въздуха с левия крак не остави никакви шансове на вратаря за 1:1.