Нюкасъл се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Кристъл Палас от деветия кръг на Висшата лига. Това е четвърта победа за „свраките“ от началото на сезона, докато Кристъл Палас остана на последното място в класирането.

Пред Джеймс МакАртър се откри много добра възможност в 38-та минута, но ударът му бе блокиран.

Две минути по-късно след центриране в наказателното поле на Нюкасъл Уилфред Заха стреля с глава, но на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Елиът.

Андрос Таунзенд направи отличен пробив в 66-та минута, но ударът му премина над напречната греда в аут.

Мохамед Диаме отправи опасен удар в 73-та минута, но Хулиан Сперони спаси. Минута по-късно се наложи Сперони отново да отразява опасен удар, този път на Джонджо Шелви. Кристиан Атсу отправи хубав удар в 78-та минута, но той бе блокиран.

Нюкасъл стигна до победата в 86-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Кристъл Палас Микел Мерино засече топката с глава и я изпрати във вратата на Сперони.

Нюкасъл се изкачи на шесто място в класирането с 14 точки, докато Кристъл Палас е последен с 3.