12-ти успех в 15 за Оле Гунар Солскяер начело на Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" сломиха трудно съпротивата на Кристъл Палас с 3:1 в среща от междинния 28-ия кръг на Висшата лига.

След този успех възраждането на 20-кратния шампион на Англия при норвежки мениджър продължава. Юнайтед остава 5-ти в класирането (55 т.), на точка зад 4-ия Арсенал (56 т.), но с реални шансове за атака на местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Манчестър Юнайтед - Кристъл Палас

източник: Gulliver/GettyImages

По един гол в двете полувремена за Юнайтед вкара Ромелу Лукаку (32', 52'). Така той постигна резултат от 10 или повече гола в 7 поредни сезона във Висшата лига.

24 минути преди края Палас върна интригата с гол на Джоел Уорд, но Ашли Йънг прекърши крилете на "орлите" с трети гол за гостите в 83-ата минута на двубоя.

Юнайтед стигна до първата добра възможност в двубоя. В 8-ата минута Лукаку бе изпуснат при едно центриране от корнер и необезпокояван засече топката отблизо, но я прати над вратата.

Три минути по-късно Макартър напредна отляво и върна към Таунзенд, който от добра позиция стреля над напречната греда. В 27-ата минута Таунзенд шутира от дистанция, но без притеснения за Де Хеа.

В 33-ата минута гостите откриха. Люк Шоу напредна в половината на съперника, след което комбинира с Лукаку. Той овладя умело на границата на наказателното поле, обърна се и с десния крак матира стража на Палас за 1:0.

Само минута по-късно Таунзенд центрира към Шлуп ,който изскочи зад защитата, но отблизо не успя да засече топката по най-добрия начин. Минута преди края на първата част Погба стреля от дистанция, но Гуаита улови.

Само 7 минути след началото на втората част Юнайтед вече бе повел с 2:0. Центриране от корнер намери Крис Смолинг, който свали с глава към Линдельоф. Втори също вкара кълбото с глава пред вратаря на Палас. Там Лукаку се оказа най-ловък и вкара топката за втори път вратата на съперника.

В 66-ата минута Заха открадна една топка на Ашли Йънг, след което топката стигна до Шлуп. Той центрира отляво на далечна греда, където Джеол Уорд засече с глава за 1:2.

Последваха силни моменти за домакините. В 68-ата минута Макс Майер тества рефлексите на Де Хеа със страхотен далечен удар по земя, но испаският страж реагира добре. След това в 74-ата Миливойевич отправи опасен шут от свободен удар, но топката прелетя в аут.

7 минути преди края Юнайтед реши нещата окончателно в своя полза с трети гол. Контрадействия изведоха Погба пред границата на наказателното поле. Той пусна вдясно от себе си, където Йънг получи свободен и с мощен шут по диагонал оформи крайното 3:1.

Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед 1:3

0:1 Ромелу Лукаку 32'

0:2 Ромелу Лукаку 52'

1:2 Джоел Уорд 66'

1:3 Ашли Йънг 83'