В кръга след паузата за националните отбори в Англия Арсенал ще гостува на Нюкасъл.

Това е повод да си припомним за един от най-великите мачове в историята на Висшата лига. Той се изигра на 5 февруари 2011 година и бе между тези отбори.

Хората на Арсен Венгер започнаха вдъхновено и Тио Уолкът набързо откри резултата. Не бе изминала и първата минута от мача. Йоан Джуру покачи на 2:0 за гостите в 3-ата минута. В 10-ата минута Робин ван Перси направи 3:0. В 26-ата минута Арсенал вече водеше с 4:0.

Всичко изглеждаше решено...

В 50-ата минута Абу Диаби получи червен картон. В 68-ата минута Джоуи Бартън реализира дузпа за 1:4. След това Леон Бест се разписа за 2:4. После беше дадена още една дузпа за „свраките” и Джоуи Бартън бе точен – 3:4. И в 87-ата минута се стигна до 4:4.