Българският вратар Димитър Евтимов заслужи своите похвали след поредния двубой на неговия Акрингтън Стенли. Стражът пази цял мач при успеха с 2:0 у дома на лидера в Лига 1 Ипсуич. Димитър Евтимов се представи много добре, както и неговите съотборници, които взеха така жадуваните 3 точки от водача в класирането на третата по сила дивизия в Англия.

След отличния старт на кампанията Ипсуич трябваше да преглътне поражението от тим, намиращ се в дъното на подреждането. Това беше и първа чиста мрежа като домакин за Акрингтън и Димитър Евтимов.

В истински герой за домакините се превърна Колди Бишъп, който реализира и двата гола в срещата, като изработи дузпа за второто попадение. Головете дойдоха преди почивката, с което тимът на българския вратар успя бързо да овладее развоя на събитията на терена.

В 20-ата минута 22-годишният полузащитник Колди Бишъп засече топката с глава и отблизо даде преднина на Акрингтън с 1:0.

Още 20 минути бяха необходими на домакините, за да отбележат второ попадение, при това отново дело на Бишъп, този път обаче след изпълнение на дузпа. Главният рефер отсъди в полза на Акрингтън съприкосновението, което се получи във въздуха между Аристот Нсиала и Бишъп. Играчът на домакините не избяга от отговорността и стреля точно от бялата точка за 2:0.

Страстите се нажежиха много през втората част, като в 78-ата минута след директни червени картони напуснаха по един футболист от двата тима. Рос Сайкс и Армандо Добра бяха изгонени, след като се спречкаха на терена.

В крайна сметка до поведе попадения така и не се стигна, а след успеха Акрингтън Стенли се изкачи до 17-о място с 14 точки. Ипсуич записа първа загуба от началото на сезона, но остава лидер с 27 пункта.