Отборът на Манчестър Сити не показа никаква милост срещу третодивизионния Уикъм Уондърърс в мач от 1/16-финалите за Купата на Лигата в Англия. Мениджърът на „гражданите” Пеп Гуардиола заложи на доста опитен състав, който буквално отвя гостите.

Сити се наложи с 6:1 на „Етихад”, отправяйки цели 26 удара към противниковата врата.

Изненадващо или не, головата фиеста в Манчестър стартираха гостите, откривайки резултата в 22-ата минута. След попадението на Уикъмб обаче, на терена съществуваше само един тим.

Де Бройне изравни още преди да е изтекъл и половин час игра, а до почивката Рияд Марез и Фил Фоудън осигуриха обрата на домакините.

През втората част гостите тотално се предадоха и допуснаха още три безответни гола, дело на Торес, отново Марез и Палмър.