Манчестър Юнайтед победи Арсенал с 3:2 у дома в страхотен мач от 14-ия кръг на Висшата лига. „Топчиите” поведоха в 14-ата минута след дискусионен гол на Емил Смит Роу, а в края на първата част Бруно Фернандеш изравни. Втората част започна с бърза размяна на голове. „Червените дяволи” направиха пълен обрат чрез Кристиано Роналдо с гол номер 800 в неговата кариера, но малко след това Мартин Йодегор изравни. Крайният резултат оформи Кристиано Роналдо в 70-ата минута от дузпа.

Домакините и днес бяха водени от Майкъл Карик, а от следващия кръг на скамейката застава Ралф Рангник. С успеха Юнайтед събра 21 точки и излезе на седмо място във временното класиране, докато „топчиите” са пети с 2 точки повече.

Двата отбора изиграха динамичен мач, в който „червените дяволи” заслужено стигнаха до победата. Домакините бяха по-добрият отбор във всички компоненти след откриващия гол на лондончани и изпуснаха още няколко добри възможности за гол.

Gulliver/GettyImages
55 снимки

Гостите започнаха по-добре срещата. Още във 2-ата минута Бен Уайт стреля с глава след центриране от корнер, а Маркъс Рашфорд трябваше да избива от голлинията. Малко след това Давид Де Хеа не се затрудни със слаб шут на Пиер-Емерик Обамеянг. Отговорът на Юнайтед не закъсня. В 12-ата минута Нуно Тавареш сбърка, което позволи на Кристиано Роналдо да овладее топката. Португалецът напредна и отправи удар, но не затрудни Аарън Рамсдейл.

В 14-ата минута Фред настъпи Де Хеа след центриране от корнер. Топката беше изчистена и попадна в Емил Смит Роу. Английският национал стреля от границата на наказателното поле и порази вратата, докато вратарят на Юнайтед лежеше на тревата. След проверка с ВАР, голът на лондончани беше признат.

След попадението "червените дяволи" владееха повече инициативата, но трудно създаваха положения пред Рамсдейл. В 34-ата минута Алекс Телеш падна в наказателното поле след съприкосновение с Такехиро Томиасу, но Мартин Аткинсън даде сигнал играта да продължи. Три минути по-късно Магуайър направи двойно с Рашфорд и отправи удар от около 15 метра, но не затрудни вратаря на гостите.

В 38-ата минута Мартинели измъкна топката близо до аутлинията отдясно. Бразилецът навлезе в наказателното поле и отправи удар, който мина покрай вратата на Де Хеа.

В 44-ата минута "червените дяволи" стигнаха до изравнителен гол. Санчо проби отляво и намери Фред в наказателното поле. Бразилецът продължи към Бруно Фернандеш, който от 6-7 метра нямаше как да сбърка - 1:1.

Арсенал бе на път да се разпише още в началните секунди след почивката. След центриране от корнер Габриел отклони топката с гърба си, но Де Хеа с бляскава намеса успя да избие. Минута по-късно Роналдо бе намерен от Бруно Фернандеш в наказателното поле и отправи силен удар от малък ъгъл, който Рамсдейл изби.

В 52-ата минута Юнайтед направи обрат. Нуно Тавареш сбърка отдясно и позволи на Диого Далот да овладее топката. Португалецът намери Рашфорд отдясно, който проби и с отлично центриране намери Роналдо на дузпата, а за португалецът беше детска игра да отбележи. Попадението беше под номер 800 в кариерата му.

Отговорът на "топчиите" беше мигновен. Гостите организираха отлична атака. Томас получи в центъра и намери Мартинели отдясно. Бразилецът центрира в наказателното поле, където беше Мартин Йодерог, а норвежецът с техничен удар възстанови равенството 2:2.

В 67-ата минута Фернандеш отправи удар от малък ъгъл, който бе неточен. Малко след това Фред беше подкосен от Йодегор в наказателното поле. Първоначално Мартин Аткинсън даде сигнал играта да продължи, но след намесата на ВАР коригира решението си и посочи бялата точка. Зад топката застана Роналдо и с безкомпромисно изпълнение в центъра на вратата вкара за 3:2.

В 78-ата минута Обамеянг направи непростим пропуск. Мартинели засече центриране на Томиясу отдясно. Топката стигна до Обамеянг, който от няколко метра сам срещу вратаря стреля право в него и той спаси. В 87-ата минута центриране на Тавареш стигна до оставения непокрит в наказателното поле Букайо Сака. Английският национал отправи удар, но с решителен шпагат Фред изби в корнер.

Минута по-късно Юнайтед пропусна да реши всичко в мача. Санчо нахлу отдясно и намери Фернандеш в наказателното поле. Халфът реши да завърши сам, вместо да продължи за Роналдо и топката беше избита от Уайт.

Ман Юн – Арсенал 3:2

0:1 Емил Смит Роу (14)

1:1 Бруно Фернандеш (44)

2:1 Кристиано Роналдо (52)

2:2 Мартин Йодегор (54)

3:2 Кристиано Роналдо (69-дузпа)

Ман Юн:  Де Хеа, Линдельоф, Магуайър /к/, Роналдо (89 - Марсиал), Рашфорд (79 - Лингард), Фред, Бруно Фернандеш (90 - Ван де Беек), Далот, Санчо, Алекс Телеш, Мактоминей.

Мениджър: Майкъл Карик

Арсенал: Рамсдейл, Томиясу, Уайт, Габриел, Тавареш, Елнени, Томас, Мартинели, Йодегор (79 - Нкетия), Смит Роу (70 - Сака), Обамеянг (79 - Лаказет)