Българският клуб Стар тийм спечели първото място в комплексното класиране на международния турнир по кикбокс за купа Карловац в Хърватия, провел се от 28-30 май.

В надпреварата за всички възрастови групи, която е една от малкото възможни международни изяви през годината, участваха общо 1713 състезатели от 111 клуба от над 15 страни от Европа. Българският тим заслужено стана номер 1, след като спечели общо 151 медала - 48 златни, 40 сребърни и 63 бронзови.

Втори завърши унгарският тим Киралисъс 114 отличия, а трети е друг наш представител Масару с 84. На пето място се нареди Спортен клуб Радулов, спечелил 44 медала.

Благодарение на силното представяне на клубовете ни, България завърши на първо място в класирането по нации с общо 283 отличия. След нас останаха Унгария със 171, Хърватия със 127 и др.

Националните състезатели на Стар тийм се отличиха с отлично представяне. Анелия Тодорова се завърна с 6 титли в стиловете PF, LC, KL във възраст девойки старша възраст до 50 и до 55 кг. Кристина Николова е с 4 титли и едно сребро в група жени PF, LC, KL до 50 кг. Иван Кръстанов донесе 4 медала при мъже PF до 79кг, и в LC грандчемпион. Лъчезар Иванов в LC до 74 кг мъже, а Калина Колева при жени PF и LC до 60 кг.

При децата и подрастващите с купи за Стар тийм се завърнаха: Калина Спирова, Мартин Димитров, Симона Тетевенска, Александър Миланов, Виктория Иванова, Моника Стоянова и др.