Претендентът за промоция в Първа лига Локомотив Сф се справи в контрола с опашкаря в елита Витоша Бистрица с 3:1.

Мачът се игра под непрекъснат дъжд на изкуствения помощен терен на стадион „Локомотив“, а заради времето двете полувремена траяха по 40 минути.

Всичко най-интересно се случи през първата част, когато паднаха и четирите гола. Локомотив откри чрез Александър Александров, който с хубав изстрел с левачката от фаул направи 1:0 в 12-ата минута.

В 37-ата минута Мартин Станкев покачи на 2:0 за втория класирането на Втора лига с плътен удар от границата на пеналта.

В 39-ата Стефан Христов върна едно попадение за бистричани, но при следващата атака вратарят на Витоша излезе извън наказателното си поле и на празна врата Александров вкара втория си гол за 3:1.

През второто полувреме в състава на локомотивци се появиха четирима юноши и някои резерви, докато Витоша запази повече от опитните си футболисти на терена. Елитният тим упражни натиск, но стигна до само две-три изгодни ситуации, от които не падна нов гол и Локо Сф спечели проверката с 3:1.

Тази есен локомотивци са имали срещи с общо три тима от Първа лига, като победиха също и Верея за Купата на България с 2:1, а в контрола загубиха от Септември с 2:5.

ЛОКО СФ - ВИТОША БИСТРИЦА 3:1

1:0 Александър Александров 12, 2:0 Мартин Станкев 37, 2:1 Стефан Христов 39, 3:1 Александър Александров 40