ЦСКА 1948 победи с 4:0 Септември София в първата си контрола от зимната подготовка. Проверката се игра на стадиона в Симитли на доста тежък терен, въпреки че домакините се бяха постарали да го изчистят. Головете вкараха Ивайло Климентов (9),  Денислав Александров (11), Марио Топузов (28) и Ангел Бастунов (58). Двубоят бе изгледан от спонсора на ЦСКА 1948 Цветомир Найденов, който беше в компанията на клубните шефове  Добрин Гьонов, Кирил Котев и Димитър Димитров - Каубоя.

"Червените" стигнаха първи до възможност за гол още в 6-ата минута, но ударът с глава на Михаил Минков излезе в аут. По-активната игра на елитния тим даде резултат три минути по-късно. Защитникът на Септември Мартин Ачков подари топката на Ангел Бастунов вдясно от вратата на Василев и нападателят на ЦСКА 1948 се възползва от подаръка. Напредна почти до аутлинията и върна по земя към връхлитащия Климентов, който с лекота направи 1:0.

Само след 120 секунди падна и втори гол във вратата на втородивизионния отбор. Хубаво центриране на Александър Александров бе засечено от Денислав Александров за 2:0.

Поредна грешка в тима на Септември в 23-ата минута, този път на опитния Георги Сърмов, позволи на Денислав Александров да нахлуе в наказателното поле, но Иван Арсов се начеси решаващо и изби в корнер. Малко след това Мартин Хайдаров прати топката за трети път във вратата на Василев, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 28-ата минута обаче Марио Топузов направи 3:0 със страхотна тупалка от наказателното поле, завършвайки продължителна атака на ЦСКА 1948.

И втората част започна с превъзходство за ЦСКА 1948, въпреки че бяха направени 8 промени в състава.  На терена останаха само вратарят Наумов, Александър Александров и Ангел Бастунов. В игра се появиха опитните Галин Иванов и Димитър Пиргов, дошлите от Кариана Ерден - Борислав Дамянов и Емануил Личев, както и Георги Русев, Лазар Марин, Димитър Савов.

В 58-ата минута Серкан Юсеин разсече отбраната на съперника през центъра и изведе Бастунов сам срещу вратаря Василев. Нападателят на "червените" технично и със самочувствие отбеляза четвъртия гол в мача. Малко след това той бе заменен от 17-годишния Стефан Статев, който бе привлечен преди два дни от академията на италианския Асколи.

20 минути преди края под рамката на вратата на ЦСКА 1948 застана Никола Виденов, който пази за юношеския тим на клуба. В 76-ата минута той бе обстрелван от Тасков, но показа добър рефлекс и изби в корнер.

ЦСКА 1948 - Септември Сф 4:0

1:0 Ивайло Клиементов (9)
2:0 Денислав Алексадров (11)
3:0 Марио Топузов (28)
4:0 Ангел Бастунов (58)

ЦСКА 1948: Наумов, Ал. Александров, С. Петров, Минков, Лясков, Хайдаров, Чочев, Д. Александров, Климентов, Топузов, Бастунов

Септември Сф: Василев, Тодоров, Георгиев, Арсов, Ачков, Сармов, Колев, Казаков, Илиевски, Александров, Динев