Още в края на първото полувреме феновете видяха първото и много спорно положение в дербито между Левски и ЦСКА от 23-ия кръг на Първа лига.

При резултат 0:0 главният рефер Владимир Вълков, за когото това е дебют в дербито, даде директен червен картон на Едвин Анане-Джеси в 44-ата минута.

Иван Горанов и Джеси се бяха вкопчили в здрава битка за топката край тъчлинията. Ганаецът се освободи с пас от нея и опита да пробие напред, като двамата продължиха да се бутат. Джеси замахна с лявата ръка, като останаха съмнения до колкото силен е този контакт. Останаха съмнения и още, дали имаше умисъл при контакта и дали има удар без топка от страна на Джеси. След кратко забавяне играчът на ЦСКА беше изгонен с директен червен картон.

Мачът между Левски и ЦСКА стартира точно в 13.00 часа. Двубоят се излъчва пряко в ефира на DIEMA SPORT, онлайн на PLAY DIEMA XTRA, а всичко най-интересно минута по минута можете да следите в GONG.BG.