Витоша Бистрица приема Пирин в мач от 9-ия кръг на Първа лига.

Тимът на Витоша е последен във временното класиране с едва една точка в актива си. Отборът гони първия си успех в елита този сезон.

Пирин пък заема деветата позиция в подреждането с 9 точки към момента.

Двубоят е днес от 17.30 часа.

Развитието на срещата можете да следите минута по минута в GONG.BG.

Мачът бъде излъчван по DIEMA SPORT и онлайн на GONG PLAY, а можете да го слушате и по Дарик радио.

Юноша на Арсенал пропуска гостуването на Пирин срещу Витоша

При опита за първи успех за Витоша, в тима ще липсва Григор Долапчиев заради фрактура в крака.

В Пирин настроението е приповдигнато след първата победа у дома след пет месеца - 5:0 срещу Локомотив Пловдив.

Рения, който игра в Левски Карлово през миналия сезон, прави добро впечатление и най-вероятно отново ще е титуляр.

Талант от Витоша Бистрица вярва в доброто бъдеще на тима

Дани Младенов пък е пред амнистия, след като в два мача отказа да вземе участие за своя отбор.

Любопитен факт е, че Пирин загуби мачовете си с другите два новака в лигата Септември и Етър.

Ето още любопитни факта преди мача:

• Витоша започна сезона с 1 точка след първите 8 кръга. Последният тим с такъв актив в същия отрязък от сезона – Пирин ГД през 2013/14 г., впоследствие завърши на предпоследното 13-о място и изпадна от елита.

• В миналия кръг срещу Дунав Николай Радев бе третият вратар, който старши-треньорът на Витоша Костадин Ангелов използва след Михаил Иванов и Християн Василев, като нито един от тях не успя досега да опази мрежата си суха.

• Абсолютният новак Витоша вкара 4 от петте си голове досега през първите полувремена на двубоите, с резултатите до почивката би имал 3, а не 1 точка в актива си.

• Александър Башлиев е пред своя стотен мач в елита. Дебютът на защитника на Пирин бе също за благоевградчани – на 21 август 2010 г. при домакинска загуба с 0:2 от Славия.

• Пирин Бл загуби мачовете си с другите два новака в лигата, освен Витоша – 0:1 срещу Септември у дома и 1:2 срещу Етър като гост.

• Само в един от досегашните си 7 мача, откакто се присъедини към пиринци, Аймен Суда не получи картон – на 11 май т.г. при загубата с 3:4 от Локо ГО, когато игра едва 11 минути. Досега натрупа 5 жълти и 1 червен картон, донесъл му наказание от 7 срещи.