Тимът на Арда Кърджали записа историческата си първа победа в efbet Лига, побеждавайки Берое с 3:1 в последен съботен мач в третия кръг на шампионата. Големият герой за тима на Стамен Белчев бе влезлият като резерва в 73-ата минута Елиша Сам, който вкара два гола и на практика донесе победата за „сините”, които домакинстваха в Пловдив (89’ и 90+3’). Иначе Зоран Йосипович изведе беройци напред в резултата в 14-ата минута, но Румян Ховсепян изравни в 34-ата, за да може да бъде обратът пълен за Арда. Така Стамен Белчев не може да бъде победен от Александър Томаш в пет поредни мача помежду им.

С победата пък Арда се изкачи до третото място във временното класиране с актив от пет точки, докато Берое остана 10-и с три пункта след изиграването на три мача.

Александър Томаш: Бесен съм!

Нов в Берое: Играя за голям клуб, Камбуров ми помага много​

Началните минути на срещата на стадион „Локомотив” бяха осеяни с много бърз футбол, ала без сериозни футболни положения. По-дейният отбор бе този на Берое, но тимът от Стара Загора не успя да материализира някак превъзходството си.

Първият гол дойде след 14 минути игра, когато Александър Василев пласира добро центриране в наказателното поле за Йосипович. Зоран Гаич се размина с топката детински, а швейцарският голмайстор реализира своя гол №3 през сезон 2019/20, след като отблизо посече Караджов – 0:1 за Берое.

Пет по-късно пък Иван Минчев проби с топката отляво и стреля силно с левия си крак, но топката прелетя над напречната греда на Арда.

В 21-ата минута Арда направи силно нападение отляво. Жоао Аморим излъга Иван Бандаловски и пусна по земя за Венцислав Бенгюзов. Халфът на тима от Кърджали стреля, но защитник на Берое спря топката към вратата на Перниш. В 34-ата минута пък домакините изравниха резултата след стихийна контраатака. Иван Минчев сбърка пас в половината на „сините”, които организираха нападение през средата. Топката отиде вляво към Жоао Аморим, който напредна и видя вдясно самия Атанас Кръстев. Той, от своя страна, пусна успоредно за Румян Овсепян, който отблизо прати топката в долния ляв ъгъл на Перниш – 1:1.

Пет минути по-късно пък Берое остана с десет човека, след като естонецът Никита Баранов направи груб шпагат в краката на Бенгюзов, а това принуди Георги Кабаков да му покаже втори жълт картон и така Берое трябваше да доиграе цялото второ полувреме с човек по-малко.

Втората част стартира с огромен пропуск на сметката на Рубен Бригидо. Офанзивният футболист на старозагорци бе изведен зад защитата на Арда, докато Атанас Кръстев го догони и дори задържа. Все пак Бригидо стреля, но някак топката не посети вратата на Караджов.

В 62-ата минута пък Арда можеше да направи 2:1, но центрирането на Глишик не бе засечено от Радослав Василев и равенството се запази. В рамките на три минути влезлият като резерва за Берое – Мартин Камбуров, направи два крещящи пропуска. Първо в 77-ата минута Рубен Бригидо изведе страхотно опитния нападател, който остана „очи в очи” с Караджов, но стражът парира изстрела му. 180 секунди по-късно отново Бригидо комбинира с Камбуров, този път с центриране отдясно, а нападателят на Берое отблизо не нанесе добър удар и топката отиде аут.

В 89-ата минута пък резервата на Арда – Елиша Сам, изригна с попадение за 2:1.Тогава топката бе центрирана отдясно, а Василев се размина с нея, но зад него бе Сам, който оставен сам прати топката с помощта на гредата във вратата на Перниш – 2:1.

В третата минута от добавеното време пък отново Сам се разписа, след като навърза Ерол Алкан и Александър Василев, за да дойде силен диагонален шут, който не остави шанс на Перниш – 3:1 и на практика крайният резултат бе оформен.

Стартови състави на двата отбора:

Арда: Иван Караджов – Атанас Кръстев, Зоран ГАич, Милен Стоев, Дарко Глиик, Венцислав Бенгюзов, Емил Мартинов, Румян Ховсепян, Жоао Аморим, Деян Лозев, Радослав Василев

Треньор: Стамен Белчев

Берое: Душан Перниш – Милен Желев, Ерол Алкан, Александър Цветков, Иван Бандаловски, Карлос Охене, Александър Василев,  Зоран Йосипович, Никита Баранов, Рубен Бригидо, Иван Минчев

Треньор: Александър Томаш

Съдия: Георги Кабаков

Стадион: „Локомотив”, Пловдив