Левски и ЦСКА направиха много ефектно дерби, в което дългата гоненица приключи с победа 3:2 за „червените“, а победният им гол падна в 90-ата минута. Двубоят бе като истинска руска рулетка, а в самия край стрелката посочи червения сектор.

Левски - ЦСКА 2:3

Енрике Рафаел получи непокрит боксираната от Митрев топка и безпроблемно я насочени в опразнената му врата за 0:1 в 20-ата минута.

В 34-ата минута Паулиньо изравни резултата за Левски - 1:1.

В 57-ата минута Кристиян Малинов с удар от въздуха изведе ЦСКА отново напред - 1:2.

В 78-ата минута Станислав Костов с пета след корнер отново изравни за Левски - 2:2.

ЦСКА реализира отново в 90-ата чрез Рубен Пинто.

За съжаление твърде малко зрители изгледаха дербито от 35-ия кръг.

При това положение равносметката от всички двубои от сезона е една победа за Левски с 2:0, две за ЦСКА с 1:0 и 3:2 и три равенства по 2:2 в двете български надпревари. В тези 6 двубоя двата вечни съперника си вкараха по 10 гола.

ЦСКА е втори със 78 точки кръг преди края и ще остане на това място. Битката за третото място остава отворена, тъй като Левски остава с 61, а Берое е с 59.

В последния кръг Верея приема Левски, а ЦСКА приема Берое.

Левски бе обезкръвен за този мач, липсваха му осем титуляри и това се усети. Особени затруднения имаше Прохазка срещу Енрике Рафаел, а натискът на ЦСКА през първото полувреме бе осезаем.

„Сините“ обаче бяха по-добрият тим на терена след почивката.

Първата по-опасна атака за ЦСКА дойде още в 1-ата минута, но Енрике Рафаел не можа да намери свой съотборник и Митрев спаси.   Прохазка събори Енрике Рафаел на границата на пеналта на Левски, но встрани.  От фаула за "червените" Десподов стреля, но Митрев изби в корнер.  Нов фаул получи ЦСКА в 14-ата минута. Десподов уцели стената, впоследствие топката попадна у Манолев, който намери гредата, но бе в засада.

В 20-ата минута логичното се случи и ЦСКА поведе след упражнения натиск. Божидар Митрев боксира неудачно топката право на крака на непокрития от никого Енрике Рафаел, който намери опразнената врата – 0:1.

В 29-ата минута Манолев получи топката близо до аутлинията, върна я назад, но не намери никого от своите съотборници от ЦСКА.

В 34-ата минута малко изненадващо Левски стигна до изравнителен гол. Паулиньо отне топката от Чорбаджийски, напредна и преодоля вратаря Черниаускас – 1:1.

ЦСКА опита веднага да отвърне с удари на Десподов и Тиаго. Митрев бе много ангажиран, но се справи в тези ситуации.

„Сините“ се активизираха в последните минути от първата част, но нито едните, нито другите стигнаха до нов гол – 1:1 до почивката.

Левски изглеждаше сякаш по-сигурен в началните минути на второто полувреме, затова пък отново получи гол. Енрике Рафаел отново развинти Прохазка по левия фланг на ЦСКА, центрира и Кристиян Малинов от въздуха вкара за "червените" - 1:2 в 57-ата минута.

Левски не се примири с резултата и с пета Станислав Костов успя да изпрати топката отново във вратата на ЦСКА за 2:2 в 78-ата минута.

Двата тима полудяха в положителния смисъл на думата. Заредиха се голово положение след голово положение, пред едната и пред другата врата.

Пропусна Кабрал за Левски от чиста позиция, от още по-чиста го последва и Депсодов пред другата врата.

В тази руска рулетка накрая спечели ЦСКА. В 90-ата минута Рубен Пинто изскочи пред Митрев и го преодоля за крайното Левски – ЦСКА 2:3.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 2:3

0:1 Енрике Рафаел 20, 1:1 Паулиньо 34, 1:2 Кристиян Малинов 57, 2:2 Станислав Костов 78, 2:3 Рубен Пинто 90

ЛЕВСКИ: 21 Божидар Митрев, 3 Аймен Белаид, 4 Иван Горанов, 7 Паулиньо, 10 Ривалдиньо, 15 Роман Прохазка, 20 Филипе Нашименто, 24 Томислав Папазов, 26 Жерсон Кабрал, 71 Васил Панайотов, 77 Илия Юруков /Резерви: 1 Димитър Шейтанов, 6 Ивайло Найденов, 11 Антони Белмонт, 29 Станислав Костов, 30 Нелуц Рошу, Станислав Иванов/ Старши треньор -Делио Роси

ЦСКА: 30 Витаутас Черниаускас, 2 Стойчо Атанасов, 3 Жеферсон, 4 Божидар Чорбаджийски, 5 Николай Бодуров, 6 Рубен Пинто, 11 Станислав Манолев, 15 Кристиян Малинов, 17 Енрике Рафаел, 19 Кирил Десподов, 20 Тиаго Родригес /Резерви: 1 Слави Петров, 7 Хеан Бланко, 10 Роланд Алберг, 16 Раул Лое, 18 Александър Георгиев, 25 Александър Барт, 26 Валентин Антов/ Старши треньор - Христо Янев