Отборът на ЦСКА приема Пирин в 12-я кръг на Първа професионална лига.

Двубоят е в неделя от 20 часа и можете да следите развитието му минута по минута в GONG.BG.

Също така можете да гледате двубоя пряко в GONG PLAY и по телевизия DIEMA SPORT, както и да го слушате по Дарик радио.

"Червените" записаха убедителна победа през седмицата в контрола срещу Монтана.

За мача срещу Пирин отпадна Божидар Чорбаджийски, но Александър Барт се очаква да дебютира с екипа на ЦСКА. В клуба чакат и развитие в търга за базите.

Тимът на ЦСКА е на второ място във временното класиране с 26 точки, на четири от лидера Лудогорец, който е с 30.

Пирин пък е 11-и в подреждането с 11 точки на 1 от 10-ия Етър, който днес играе с Левски.

Белчев: Темата "Левски" е строго забранена за играчите

За Пирин се завръщат в игра Антон Костадинов, Димитър Благов и Аймен Суда, а Александър Башлиев остава под въпрос. Конър Хендерсън все още лекува контузия, но Ради Кирилов е възстановен.

Стамен Белчев направи своя домакински дебют на "Българска армия" с победа точно над Пирин Бл - 2:0 на 4 декември м.г. Балансът му досега на клубния стадион е 9 победи, 3 равенства (срещу Лудогорец и пловдивските Ботев и Локо) и 2 загуби (и двете от Лудогорец).

Чорбаджийски извън групата за Пирин

Последният чужденец с голове в 6 поредни шампионатни мача като Фернандо Каранга (ЦСКА) в момента, бе Базил де Карвальо, който през есента на 2012 г. се разписваше неизменно за Левски от 3-ия до 8-ия кръг включително.

Пирин Благоевград все още няма победа в 27-те си досегашни гостувания на ЦСКА в първенството, в които взе едва 5 точки. Последната домакинска победа на Пирин над ЦСКА е преди повече от 23 години – 3:0 на 20 март 1994 година.

Със своите 43 шампионатни мача начело на ЦСКА в периода октомври 201 0-юни 2013 (с прекъсване) Милен Радуканов намира място в Топ 10 на старши треньорите на "червените". С 32 срещи начело на червените Стамен Белчев пък е 14-и.

Тимът на Пирин завърши наравно всяко едно от последните си 3 гостувания в първенството – 1:1 срещу Лудогорец и нулеви ремита срещу Витоша и Дунав. "Орлетата" спечелиха досега 7 точки навън срещу 4 у дома.