Левски успя да надвие Черно море във Варна с 3:2 в атрактивен и класен мач и от двата отбора. Срещата бе съпътствана от хубав футбол с качествени изпълнения. Не мина и без традиционните за България спорни моменти от съдийско естество.

Головата гоненица бе изплетена от Вутов, Паулиньо и Яблонски от страна на Левски, а за Черно море два гола вкара Радослав Василев.

Левски игра от 55-ата минута с човек по-малко заради червения картон на Антонио Вутов, когато „сините“ водеха с 2:1.

Левски е трети в класирането с 49 точки, на пет зад ЦСКА и на 11 зад Лудогорец. Черно море пък е на девето място с 27.

Първата сериозна опасност възникна пред вратата на домакините. В 14-ата минута Ривалдиньо бе близо до гола с глава, но Даниел Димов се намеси решително и спаси.

Веднага след това имаше спорна ситуация отново с Димов, след като топката се отби или в гърдите, или в ръката му в пеналта на варненци. Станислав Тодоров остави играта да продължи.

Скоро се стигна до бърза размяна на голове. Първо вкара Левски. В 21-ата минута Антонио Вутов се освободи и шутира неспасяемо от дъгата за 0:1 в 21-ата минута.

В следващата минута още Черно море изравни. Мариян Огнянов пусна успоредно на голлинията към Радослав Василев, успя да засече точно макар и от втория опит и изравни – 1:1.

В 30-ата минута много бърза контра на Черно море, Мариян Огнянов стреля опасно, но Кръстев отрази.

Втората спорна ситуация пък бе пред вратата на Левски Мехди Фенуш пое топката и след съдийския сигнал за засада я вкара във вратата на Левски. Засадата беше несъществуваща.

Анализ на спорните моменти

В 39-ата минута Паулиньо вкара чудесен гол и отново изведе Левски напред – 2:1 за гостите. Той изпревари двама защитници от задна позиция, като оползотвори паса на Антонио Вутов.

Така с аванс за Левски от 2:1 приключи едно чудесно полувреме, в което освен двата игра на отборите не се мина и без спорни ситуации от съдийско естество.

В 55-ата минута Антонио Вутов изрита без топка Илиас Хасани след единоборство и остави Левски с човек по-малко - директен червен картон.

В 64-ата минута станахме свителети на атрактива странична ножица, но Ники Кръстев също акроматично изби в корнер.

В 65-ата минута Жорди Гомес изведе Давид Яблонски на стрелкова позиция и той с глава направи резултата 1:3.

В 76-ата минута Радослав Василев върна „моряците“ в мача, като намали на 2:3 с глава.

Черно море не се предаде до последно и гонеше равенството в мача, но не успя и загуби достойно от Левски в голям мач.

Яблонски е Играч на мача Черно море - Левски

Здравата битка между Черно море и Левски в СНИМКИ

Делио Роси: Дузпа имаше, за червения картон съдията решава

Илиан Илиев: Разочароващо е, че други хора решават мачовете

Радослав Василев: Заслужавахме поне точка

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 2:3

0:1 Антонио Вутов 21, 1:1 Радослав Василев 22, 1:2 Паулиньо 39, 1:3 Давид Яблонски 65, 2:3 Радослав Василев 76

ЧЕРНО МОРЕ: 88 Благой Макенджиев, 6 Александър Цветков, 9 Мехди Фенуш, 10 Радослав Василев, 16 Петър Витанов, 18 Атанас Зехиров, 21 Георги Илиев, 22 Мариян Огнянов, 23 Илиас Хасани, 27 Даниел Димов, 29 Марек Кузма /56-Дани Кики/. Старши треньор - Илиан Илиев

ЛЕВСКИ: 89 Николай Кръстев, 3 Аймен Белаид, 7 Паулиньо, 8 Антонио Вутов, 10 Ривалдиньо, 13 Жорди Гомес, 14 Хали Тиам, 15 Роман Прохазка, 19 Милош Цветкович, 25 Афонсо Фигейредо, 28 Давид Яблонски. Старши треньор - Делио Роси.