След седмици на сериозно напрежение между клуб и привърженици Локомотив Пловдив прекъсна незавидната си пролетна серия, разгромявайки Берое с 4:1 в 24-ия кръг на Първа лига.  Старозагорци откриха резултата на „Лаута”, но след това последваха четири последователни „черно-бели” гола, които със сигурност вдъхнаха поне малко спокойствие за наставника Бруно Акрапович и момчетата му.

Играч на мача: Димитър Илиев

Първата победа на „железничарите” извади на показ и тревожната истина за представянето на беройци след подновяването на първенството. Отборът на Александър Томаш не беше особено убедителен при успехите над Етър и Дунав в предишните кръгове, а сега плати цената заради удивително нелепия директен червен картон на Карлос Охене, който дойде секунди след изравняването на резултата. И ако Локо Пд няма никакви надежди за място в топ 6, то Берое сериозно застраши оставането си в челната шестица при разделянето на първенството. Старозагорци имат 42 на 5-ата позиция, докато 7-ият Етър е с 36 при положение, че не е изиграл своя двубой от кръга срещу Витоша Бистрица.  Локомотив Пловдив пък временно се изкачи до 9-а позиция с 29 пункта.

Димитър Илиев: Хвърлихме петно върху името на Локомотив Пд

Акрапович: Поисках от момчетата желание и те го показаха

Томаш: Поддадохме се на емоциите и паднахме в капана на Локо Пд

Първите минути на мача не бяха особено впечатляващи, но пък доста красноречиво зададоха твърдия тон на сблъсъка. Иван Бандаловски успя да си заслужи официално предупреждение само след 10 секунди игра, когато връхлетя Анте Аралица и го удари във въздуха.

Феновете по трибуните на „Локомотив” трябваше да чакат до средата на първото полувреме, за да видят нещо наистина футболно. А това се оказа откриващият гол за Берое в 22-ата минута. Играещият по принуда като централен защитник Иван Бандаловски направи едно от характерните си включвания отдясно и без особена съпротива стигна до наказателното поле. Ветеранът метна изключително точен пас с външен фалц, за пресичащия пред него Рубен Бригидо, който овладя с перфектно първо докосване, а второто значеше гол – 0:1.

Десет минути по-късно ударите по Берое заваляха един след друг. В 32-ата Локомотив изравни с немалка доза шанс. Момчил Цветанов спечели корнер отляво по атаката с опит за дрибъл покрай Бандаловски, а Стивън Езе спечели спора за последвалото центриране. Той с глава свали топката към вратарското поле, а пред него и в купа от играчи Везалов по някакъв начин овладя, обърна се и стреля. Никита Баранов опита да изчисти токата, но всъщност я изрита в тялото на Везалов, а рикошетът я отведе в мрежата – 1:1.

Секунди по-късно гостите останаха с човек по-малко заради изгонването на Охене. 25-годишният ганаец си изпусна нервите заради безцеремонен фаул на Парвиз Умарбаев. Опорният халф на „зелените” опита съвсем умишлено, макар и с гръб към съперниковия играч, да изрита таджика някъде около коляното. Реферът Стефан Апостолов видя всичко много ясно и веднага вдигна директен червен картон.

Ситуацията се влоши още повече за старозагорци 6 минути преди изтичането на редовното време през първата част. Локомотив организира една от типичните си контраатаки, при която Димитър Илиев получи топката около центъра и напредна в половината на съперника. С 20-метров диагонален пас над бранителите той по страхотен начин намери Един Бахтич отляво в наказателното поле. Роденият в Австрия играч овладя и въпреки много острия ъгъл отправи същинска торпила под близката сглобка – 2:1!

През второто полувреме Берое имаше основания да поиска дузпа в 54-ата минута. Тогава защитниците на Локомотив не успяха да изпратят топката надалеч и тя се задържа в пеналта. Бригидо опита да я овладее и в този момент Стивън Езе го връхлетя с високо вдигнат крак. Получи се контакт между прасеца на нигериеца и темето на португалеца, ала това не се стори достатъчно на Стефан Апостолов, за да отсъди дузпа.

Десет минути по-късно всичко в мача приключи. Анте Аралица свали висока топка зад гърба на беройската защита, а Димитър Илиев стартира навреме движението си. Нападателят напредна добре, забави ход и подбра перфектно мига на изстрела си. Душан Перниш нямаше какво да стори въпреки добри плонж – 3:1.

До края имаше време и за резервата Ален Ожболт да се разпише. В 80-ата минута Момчил Цветанов  направи едно от многото си включвания отляво по атаката, с разликата, че изпрати перфектно центриране към зоната около близката греда. Там Ожболт беше оставен да връхлети топката без никой да му пречи, а той отправи наистина находчив изстрел с глава към обратния ъгъл – 4:1.

В следващия предпоследен за редовния сезон в Пърла лига кръг Локомотив приема Дунав Русе. Берое също се стяга за домакинство - срещу Витоша Бистрица.

ЛОКОМОТИВ ПД – БЕРОЕ 4:1

0:1 Рубен Бригидо 22'

1:1 Димитър Везалов 32'

2:1 Един Бахтич 39'

3:1 Димитър Илиев 65'

4:1 Ален Ожболт 80'

Локо Пд (3-5-2): Мартин Луков – Милош Петрович, Стивън Езе, Димитър Везалов – Абделхаким Нур Буна, Един Бахтич (74' - Ален Ожболт), Игор Банович, Парвиз Умарбаев (55' - Янко Ангелов), Момчил Цветанов (82' - Бирсент Карагарен) - Димитър Илиев /к/, Анте Аралица

Старши треньор: Бруно Акрапович

Берое (4-2-3-1): Душан Перниш – Милен Желев, Иван Бандаловски, Никита Баранов, Александър Василев  – Карлос Охене, Александър Цветков (68' - Алфредо Мартинс) – Педро Еуженио (87' - Стоян Иванов), Иван Минчев, Рубен Бригидо (68' - Матеус Леони) – Мартин Камбуров