Лудогорец наниза 5-а поредна победа в Първа лига и временно зае първото място в класирането, след като надви по категоричен начин Ботев Враца с 4:1 навън.

Това беше най-малкото, с което тимът на Сашо Ангелов се отърва, макар че Клаудиу Кешеру все пак успя да реализира хеттрик. Така румънецът вече с 8 попадения е еднолично първи сред реализаторите в родния елит. Другото попадение за „орлите” беше дело на Джоди Лукоки, който асистира за две от попаденията на Кешеру. Врачани пък отсрами Валери Домовчийски, появил се в игра след паузата.

Играч на мача: Клаудиу Кешеру

Сашо Ангелов: Името на Лудогорец стряска

Аутуори: Евротурнирите и Първа лига изобщо не могат да се сравняват

Кешеру: Винаги е лесно да отбележа хеттрик в този невероятен отбор

Двубоят много бързо навлезе в очакваните коловози. Без да приложи кой знае какъв натиск в първите минути, шампионът на България поведе в още в 10-ата. Вандерсон блесна със страхотно подаване по трева, което мина между Ивайло Михайлов и Илия Миланов, за да остави Джоди Лукоки очи в очи с вратаря. Красимир Костов се справи с първоначалния шут на холандеца, но топката се промуши между краката му, а това позволи на Лукоки да дотича за добавка на вече празна врата – 1:0.

След още десет минути играч нокдаунът за врачани стана пълен, а Кешеру започна рецитала си. Скоростта на Лукоки му позволи да получи пас и да превземе огромното свободно пространство отдясно. Защитата на домакините беше тотално разкъсана, което значеше, че Лукоки можеше да подаде по-хубав успореден пас към Марселиньо. Плеймейкърът все пак стигна кълбото до аутлинията в наказателното поле, а после го върна назад към Кешеру, който със силен шут порази долния десен ъгъл – 2:0.

В следващите минути гардът на Ботев падна тотално, а гостите изтърваха един куп чисти възможности. Марселиньо на два пъти се оказа очи в очи с Краси Костов само в рамките на 2-3 минути. При първия случай учудващо 34-годишният ветеран не улучи целта, докато при следващия си опит стреля право в тялото на стража. В 29-ата бившият играч на Пирин Благоевград пък отрази изключително мощен изстрел на Вандерсон, отправен от 15-ина метра.

Към края на първото полувреме паднаха още две попадения за Лудогорец. В 39-ата минута Кешеру даде тон за атаката с прецизно подаване надясно за Лукоки. Тъмнокожият бързак без грам трудности навлезе в наказателното поле, а в точния миг сви подаването си назад, за да намери румънеца. Голаджията беше безпощаден – 0:3.

Хеттрикът си Кешеру завърши две минути преди почивката. Невероятно амбицираният Лукоки бе преминал отляво и получи пас, с който излезе на позиция за центриране. Холандецът фалцира топката към точката на дузпата, а никой от защитниците в червени екипи не попречи на Кешеру да засече с технично воле – 4:0.

На почивката треньорът на Ботев Враца Сашо Ангелов реши да подходи смело и вкара в игра Валери Домовчийски, докато в същото време неговият колега Аутуори извади от игра изнервения Сисиньо, който бе видял жълт картон за спречкване с Валери Божинов.

Именно тези рокади доведоха до ситуацията в 53-атаминута, когато защитата на гостите се пропука именно отдясно, където бе влязъл Лукас Саша. Разградчани не подходиха с нужното внимание към пробива на Петър Атанасов, който центрира доста добре. Спас Георгиев се размина за сантиметри в опита си да засече с глава, а това позволи на Домовчийски да се промъкне непокрит и отблизо да разстреля Ренан – 1:4.

Попадението не промени кой знае колко съотношението на силите. Единствената разлика бе, че Лудогорец атакуваше с една идея по-вяло, като пак оставяше впечатлението, че може да стигне до чиста ситуация, когато пожелае. В 64-ата минута Кешеру се размина с четвърти гол, когато Саша направи мощен набег в наказателното поле и с хитър пас на късо разстояние намери румънеца. В последния миг Мариян Иванов с шпагат попречи на голмайстора да нанесе сполучлив удар.

В 70-ата минута Костов за пореден път беше блестящ. Лукоки и Кампаняро изплетоха чудесна комбинация през центъра, която остави бразилеца на стрелкова позиция само на 7-8 метра от вратата. Кампаняро опита да порази близкия долен ъгъл и предизвика още едно от чудесни спасявания на вратаря.

Във временното класиране Лудогорец е първи с 26 точки, на една пред Левски и ЦСКА. Ботев Враца от своя страна заема 11-о място с едва 11 точки. След международната пауза Лудогорец има сериозно домакинство срещу Левски, докато врачани гостуват на Верея.

БОТЕВ ВРАЦА – ЛУДОГОРЕЦ 1:4

0:1 Джоди Лукоки 10'

0:2 Клаудиу Кешеру 20'

0:3 Клаудиу Кешеру 39'

0:4 Клаудиу Кешеру 43'

1:4 Валери Домовчийски 53'

Ботев Вр (4-1-4-1): Красимир Костов – Андреас Васев, Мариян Иванов, Илия Миланов (46' - Валери Домовчийски), Ивайло Михайлов /к/ – Йордан Апостолов - Спас Георгиев (60' - Юлиян Ненов), Емил Стоев, Георги Вълчев, Петър Атанасов – Валери Божинов (78' - Даниел Генов)

Старши треньор: Сашо Ангелов

Лудогорец (4-2-3-1): Ренан дос Сантос – Сисиньо (46' - Лукас Саша), Георги Терзиев, Антон Недялков, Натанаел – Светослав Дяков /к/ (63' - Яцек Горалски), Густаво Кампаняро (73' - Рафаел Форстър) – Джоди Лукоки, Марселиньо, Вандерсон – Клаудиу Кешеру