• 39’ Клаудиу Кешеру
  • 43’ Клаудиу Кешеру
  • КРАЙ НА МАЧА

90+3'
  • 2 минути продължение на мача.

• Поредно спасяване от Краси Костов. Вратарят на Ботев Враца изпраща един натоварен следобед. Този път Лукас Саша обстрелва от дъгата, търсейки долния ляв ъгъл. Костов плонжира и закова топката в ръкавиците си.

84'
  • Последна смяна за Ботев Враца - Валери Божинов отстъпи мястото си на Даниел Генов.

78'
  • Жълт картон за Яцек Горалски от Лудогорец.

76'
  • И пак - пропуск за Лудогорец! Натанаел напредна дълбоко в половината при контраатака за шампионите и даде перфектен пас по тревата към другия фланг. Това позволи на Вандерсон да шутира от около 12-ина метра по диагонала. Краси Костов само изгледа топката, която профуча на сантиметри покрай дясната му сглобка.

74'
  • Последна смяна за Лудогорец - Кампаняро седна на пейката, вместо него Рафаел Форстър.

73'
  • Още едно спасяване на Краси Костов! Лудогорец изпълни маркова атака през центъра, а Лукоки получи възможност да овладее в наказателното поле. Той изчака включването на Кампаняро между бранителите и го изведе сам срещу вратаря. Бразилецът стреля ниско към близкия ъгъл, а Костов с изключителна реакция изби в ъглов удар.

70'
  • Каква възможност за Лудогорец! Вандерсон с чудесен пас намери Саша отдясно, а последният се устреми в наказателното поле. Бившият играч на ЦСКА с тънък пас намери Кешеру, който опита да стреля моментално, ала се оказа блокиран от шпагата на Иванов. Като по чудо ситуацията завърши с корнер вместо с гол за Лудогорец.

64'
  • Втора смяна в Лудогорец - Дяков напусна игра, вместо него Яцек Горалски.

63'
  • Втора смяна в Ботев Враца - Спас Георгиев напусна игра, вместо него Юлиан Ненов.

60'
  • Жълт картон за Ивайло Михайлов от Ботев Враца.

59'
  • Страхотна атака на скорост за Лудогорец. Лукоки за пореден път правеше каквото си поиска отдясно и даде остро центриране по тревата. На Кешеру не му стигнаха една или две крачки, за да засече от упор спрямо вратата.

58'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА - 1:4! Валери Домовчийски предизвика леко оживление по трибуните. Защитата на Лудогорец не се представи на ниво тук, като подцени Петър Атанасов отляво. "Десетката" на домакините отправи чудесно центриране, Спас Георгиев се размина с топката за сантиметри, но това позволи на Домовчийски да остане съвсем непокрит и от 5-6 метра да разстреля Ренан.

53'
  • Само секунди след влизането си в игра Лукас Саша можеше да реализира. Бразилецът шутира от упор към вратата и само самоотверженият шпагат на Мариян Иванов предотврати нов гол във вратата на врачани.

47'
  • Смяна на почивката и за Лудогорец. Получилият картон в края на първото полувреме Сисиньо седна на пейката, позицията му на терена зае Лукас Саша.

46'
  • Смяна на почивката за Ботев Враца. Илия Миланов напусна игра, за да се появи Валери Домовчийски.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Ботев Враца подновиха мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • Жълт картон и за Валери Божинов от Ботев Враца.

45'
  • Жълт картон за Сисиньо от Лудогорец. Играчът на шампионите влезе в конфронтация с Валери Божинов, която за малко да прерасне в по-сериозно стълкновение.

45'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 0:4! Хеттрик за Клаудиу Кешеру! Неуморният Лукоки отново беше изведен, този път по левия фланг и с уж по-слабия си крак достави перфектно центриране. Защитата на Ботев Враца допълнително улесни Кешеру, който от 8-9 метра нанесе технично воле от въздуха и добави още горчилка за домакинските привърженици.

43'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 0:3! Кешеру еднолично повежда в листата на голмайсторите. Румънецът даде тон за атаката с прецизен пас в перспектива за Лукоки отдясно. Холандецът безпроблемно нахлу в наказателното поле, стигна до аутлинията и сви центрирането си към връхлитащия от втора линия Кешеру, който с огромна лекота отбеляза.

39'
  • Още един голов шанс за гостите. Натанаел се включи отляво и доста преди да стигне до пеналта отправи добре премерено ниско центриране. При близката греда Кешеру изпревари пазача си и нанесе точен удар, който беше твърде слаб и насочен право във вратаря.

34'
  • Още едно спасяване от Краси Костов. Антон Недялков се включи отляво по атаката и тръгна към дъгата, откъдето даде хубав пас надясно за непокрития Вандерсон. Бразилецът, който снове по целия фронт на атаката, директно шутира към вратата от 13-14 метра и потърси близкия горен ъгъл. Краси Костов с хубав плонж изби в ъглов удар.

29'
  • Марселиньо отново с нетипичен пропуск! Този път бразилецът беше изведен абсолютно сам фронтално срещу вратата и... изглежда подцени ситуацията. Без да вдигне поглед, той шутира по усет, а ударът му се оказа насочен право в тялото на вратаря Костов.

26'
  • Убийствен пропуск на Марселиньо! Лукоки нахлу през центъра, за да получи подаване от Вандерсон и опита технично да отклони с пета. Това не се удаде на холандеца, ала внесе смут между централните бранители, като топката се удари последователно във всеки от тях и дойде идеална за Марселиньо. Бразилецът овладя, напредна и от около 7-8 метра шокиращо стреля в аут покрай левия стълб.

24'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 0:2! Кешеру отбеляза своя 6-и гол в Първа лига през сезона. Лукоки получи пас и оползотвори огромното празно пространство отдясно. Холандецът опита успореден пас към Марселиньо, който излезе не съвсем прецизен, но бразилецът без проблем догони топката в пеналта до аутлинията. Последва връщане назад към Кешеру, който от 12-13 метра от движение прати кълбото в долния десен ъгъл.

20'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 0:1! Джоди Лукоки открива резултата. Голямата заслуга бе на Вандерсон, който мина в центъра и даде прецизен извеждащ пас между Ивайло Михайлов и Илия Миланов. Лукоки се озова очи в очи с Красимир Костов, който успя да парира първоначалния му шут. Топката мина през краката на вратаря и позволи на холандеца да направи добавка на празна врата.

10'
  • Пореден ъглов удар за Лудогорец. Центрирането на Вандерсон отляво не бе никак лошо и намери Марселиньо при далечната греда, ала плеймейкърът остана под топката и я изпрати високо и встрани над целта.

6'
  • Чудесен извеждащ пас на Кампаняро към Сисиньо отдясно. Десинят бек на Лудогорец догони кълбото, спря се на място, а после опита центриране, но Ивайло Михайлов го блокира.