Отборът на ЦСКА-София ще трябва да почака още за първата си победа като гост в Първа професионална лига. При визитата си в Благоевград срещу местния Пирин от 4-ия кръг на първенството „червените“ на Христо Янев стигнаха само 1:1 и така изпуснаха нови точки. След безлично първо полувреме Арсенио Нунеш даде преднина на гостите рано през втората част, но скоро след това Димитър Благов изравни с наистина чудесен гол.

Определено възпитаниците на Янев бяха далеч от продукциите, които показаха в домакинските двубои срещу Славия и Нефтохимик, а доста слаби изяви показаха Преслав Йорданов и Станислав Маламов. По този начин със 7 точки ЦСКА-София временно се нарежда на трета позиция зад Черно море и Дунав Русе, които имат по 10 в актива си. Пирин от своя страна е 9-и с 4 пункта.

Началните минути на мача бяха далеч от определението за атракцията. ЦСКА-София не действаше с познатата скорост, която показва у дома, а това позволи на домакините постепенно да трупат увереност. Тони Тасев беше особено активен, като опита няколко пробива и от двата фланга, като определено играчите на „червените“ имаха трудности с опазването му.

Първото реално положение за който и да е от двата отбора дойде чак в 25-ата минута. Тогава Борис Галчев центрира идеално от пряк свободен удар, като насочи подаването си в зоната около точката на дузпата. Там Арсенио Нунеш се измъкна от пазача си и стреля технично с глава от движение. Красимир Костов само изгледа топката, която прелетя на сантиметри в аут покрай левия му стълб.

Именно статичните положения бяха основното оръжие на гостите, като в 31-ата минута Преслав Йорданов се ориентира най-добре при зле избита топка от защитата на Пирин. Нападателят пробва труден шут с обръщане, който срещна тялото на защитник и улесни Костов с улавянето.

Секунди по-късно Диого Виана опита далечен шут отляво по атаката, който обърса външната страна на мрежата зад дясната греда на Пирин.

„Орлетата“ отново се вдигнаха в следващите минути и за кратък период натикаха съперника в собственото му наказателно поле. В 34-ата минута вратарят на ЦСКА-София Георги Китанов изпусна топката при едно остро центриране на Кристиян Кощрна и това за малко щеше да коства гол, ако Божидар Чорбаджийски не бе блокирал Станислав Костов.

Най-близо до попадение през първата част бе звездата на „червените“ Диого Виана, който в 41-ата минута разтресе рамката на вратата. Португалецът получи в половината на Пирин и тръгна с дрибъл към центъра, след което отправи бомбен изстрел от около 25 метра. Красимир Костов нямаше как да се намеси, но за негов късмет кълбото отскочи от левия стълб.

След паузата ЦСКА-София опита да вдигне оборотите, като още преди началото на полувремето Давид Симао замени Станислав Маламов. Друг португалец обаче се оказа решаващ за откриването на резултата в 54-ата минута. Диого Виана получи отдясно и центрира остро при първа греда. Там Алешандре Ханс не изчисти добре, а вдигна топката около точката на дузпата, където Арсенио от място нанесе прехвърлящ изстрел с глава, който хвана неподготвен Краси Костов – 0:1.

Благоевградчани опитаха да отговорят веднага с опасен шут на Станислав Костов, който прелетя близо до лявата греда. В 63-ата минута обаче домакините все пак стигнаха до изравняването с изключително красиво попадение. Антон Костадинов и Димитър Благов направиха хубаво двойно подаване при дъгата, което завърши с извеждащ пас към Благов. Той изчака топката да дойде хубаво на левия му крак и от 12 метра „закичи“ кълбото в горния десен ъгъл за 1:1.

ЦСКА-София реагира като ужилен на изравняването и в 66-ата минута Антон Недялков тества рефлексите на Костов с много силен далечен изстрел. Две по-късно Виана проби покрай Кощрна отдясно и вместо центриране изненада стража с остър шут в близкия ъгъл. Костов с известна доза късмет успя да избие в корнер.

Гостите продължиха да натискат но в следващите минути играта им започна да става леко хаотична. Пирин все по-уверено се справяше с атаките на съперника, а Христо Янев опита да промени ситуацията с включването на Кирил Десподов и Милчо Ангелов. Дори и вкарването в игра на толкова много атакуващи футболисти не помогна на „червените“ да вдигнат оборотите и така равенството се запази до последния съдийски сигнал.

ПИРИН – ЦСКА 1:1

0:1 Арсенио Нунеш 54'

1:1 Димитър Благов 63'

Пирин (4-2-1-3): Красимир Костов – Александър Башлиев, Алешандре Ханс, Румен Сандев, Кристиян Кощрна – Стилиян Николов, Тодор Траянов – Антон Костадинов (89' - Юлиан Попев) – Тони Тасев, Станислав Костов (60' - Владислав Златинов), Димитър Благов (86' - Даниел Младенов)

Старши треньор: Стефан Генов

ЦСКА (4-1-4-1): Георги Китанов – Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Александър Дюлгеров, Антон Недялков – Кристиян Малинов – Диого Виана, Арсенио Нунеш, Борис Галчев (80' - Кирил Десподов), Станислав Маламов (46' - Давид Симао) – Преслав Йорданов (84' - Милчо Ангелов)

Старши треньор: Христо Янев

Стадион: „Христо Ботев“ (Благоевград)