Дунав Русе си върна първото място в класирането на Първа лига, след като победи ЦСКА с 2:0 в двубой от 6-ия кръг. Васил Шопов и Антон Огнянов в рамките на две минути направиха резултата 2:0 в полза на русенци. Това стана в 31-ата и 33-ата минута на двубоя. Кулма нацели гредата в 32-ата минута при отлична атака за "армейците".

Срещата започна отлично за русенци, които започнаха със самочувствие, но в 10-ата минута Кулма опита да затрудни Луков, но не успя да стигне до кълбото. Двата тима атакуваха постоянно, но чистите голови положения липсваха. В 29-ата минута Десподов вместо да стреля опита да финтира съперник и не сполучи.

Между 31-ата е 33-ата минута бяха и най-интересните моменти в двубоя. Първо в 31-ата минута Шопов препарира Китанов, а в следващата атака Кулма вместо да вкара нацели гредата от няколко метра.

В 33-ата минута с класен удар Антон Огнянов не остави шансове на вратаря на ЦСКА.

До почивката въпреки опитите на ЦСКА да стигнат до попадение това не стана.

Дунав - ЦСКА

източник: Иван Иванов/Lap.bg

През втората част ЦСКА беше много близо до гол в 82-ата минута, когато Чорбаджийски беше близо до попадение, но Луков изби в корнер. Домакините успяха да запазят аванса си и отново са лидери в таблицата за класиране.

ЦСКА не успя да вкара дори и почетен гол, а новите попълнения явно ще имат нужда от време да свикнат с отбора.

Така Дунав е лидер с 16 точки, а ЦСКА е с 10 точки в актива си.

Минута по минута тук

ДУНАВ: 1. Луков, 66. Джалилов, 22. Милчев, 4. Патев, 28. Атанасов, 11. Димов, 8. Раденцов, 94. Ненов, 18. Огнянов, 10. Шопов, 9 Будинов

ЦСКА: 12. Китанов, 3. Недялков, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Перес, 15. Малинов, 8. Галчев, 19. Десподов, 10. Арсенио, 17. Симао, 26. Кулма