Българският национален отбор по футбол гостува на Северна Ирландия в двубой от четвъртия кръг на Група 3 в Лига „C“ от Лигата на нациите. Резултатът към този момент е 4:0. Дион Чарлс откри резултата след четвърт час игра. Айзък Прайс удвои актива на домакините в 30-ата минута. Две след това Броуди Спенсър вкара трети гол за домакина.

В 42-ата минута Кирил Десподов пропусна удар от дузпа за България, стреляйки в напренчата греда на съперника.

--

startphoto.bg
56 снимки

Домакините стартираха по-активно, докато "лъвовете" приеха играта повече в своята половиха в хода на първите 5 минути. Това не спомогна на северноирландците да застрашат вратата на Митов, който нямаше работа. България допусна първо попадение в турнира УЕФА Лига на нациите. Това се случи след 15 минути, когато Живко Атанасов сгреши лошо срещу Дион Чарлс. Халфът даде пас с външната част на крака си към футболиста на Болтън Уондърърс - Дион Чарлс, който отблизо неутрализира Димитър Митов за 1:0.

Северноирландците продължиха да бъдат по-дейният отбор, докато нашите футболисти сякаш стартираха плахо в двубоя и главно опитваха дълги подавания по крилата, които не сполучаваха. В 22-ата минута нападателят на Хъдърсфийлд Таун - Дион Чарлс, надигра отново Живко Атанасов и шутира от наказателното поле, ала отбраната на "трикольорите" се справи и блокира удара на голмайстора на съперника. След корнера за домакините не се случи нищо вълнуващо.

Британците организираха нападение по тревата, след което Калъм Маршъл се озова вляво по атаката на домакините. Той опита центриране, но вместо това топката се насочи към родната врата, но Митов не се намеси. Секунди след това българите допуснаха втори гол. Броуди Спенсър преодоля Виктор Попов, след което опита пас към Дион Чембърс. Живко Атанасов задържа нападателя, който падна в наказателното ни поле, след което Айзък Прайс нанесе съкрушителен удар по България за 2:0.

Тежкото крушение за българския нациоанален отбор в Белфаст продължи и в 33-ата минута. Броуди Спенсър отляво надигра Виктор Попов, след което отправи удар по земята. Топката срещна гредата, след което тялото на Митов, за да влети в българската врата - 3:0 за опонента.

В 41-ата минута Кирил Десподов центрира остро в наказателното поле, а Еоин Тоал задържа Мартин Минчев и реферът от Франция посочи дузпа за България. Зад топката застана капитанът Десподов, който стреля много силно, но нацели напренчата греда на Северна Ирландия.

22 снимки

На полувремето Илиан Илиев взе решение и пусна в игра Валентин Антов и Здравко Димитров. Те заеха местата на Серкан Юсеин и Радослав Кирилов, които не оставиха добри впечатления през първата част и сякаш решението на селекционера беше логично. Малко след рестарта на второто полувреме Вальо Антов изведе футболиста на Бодрумспор - Здравко Димитров. Той опита да намери Мартин Минчев с упореден пас, но атакуващият футболист на Ризеспор не я достигна качествено и кълбото отлетя аут.

След поредица от рикошеите топката стигна в нашето наказателно поле. Шей Чарлс опита удар, ала след два-три карамбола тя отиде у Шей Чарлс, чийто шут не беше точен. Иначе, първите 15 минути на второто полувреме започна с напън от българите за атаки, които така или иначе не се реализираха. Северноирландците контролираха всички събития по терена, което беше и резонно с оглед трите гола превес за "кръстовитяните'.

След 68 минути игра домакините се зарадаваха, след като вкараха гол. Конър Брадли получи вдясно и стреля посока Митов след пас на Пиърс-Чарлс. Топката беше спасена от родния страж, след което се върна в играча на Ливърпул, който довкара, но след преглед на вдеиоарбитража, то стана ясно, че Брадли бе в засада при подаването към него.

Осем преди края на мача Айзък Прайс добави още един гол към сметката си, и то по страхотен начин. Юношата на Евертън и настоящ играч на Стандарт Лиеж получи подаване след голям набег от Шей Чарлс, след което отправи топовен удар, който направи безпомощен Димитър Митов - 0:4.

LIVE / СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ - БЪЛГАРИЯ 4:0

1:0 Д. Чарлс 15', 2:0 Прайс 30', 3:0 Сепнсър 32', 4:0 Прайс 82'

Рефер: Жером Бризар (Франция)

Стадион: "Уиндзор Парк" (Белфаст, Северна Ирландия)

Северна Ирландия: 12. Пиърс Чарлс – 5. Трай Хюм, 17. Пади Макнеър, 4. Еоин Тоал – 2. Конър Брадли (К), 19. Шей Чарлс, 16. Алистър МакХен, 20. Броуди Спенсър – 14. Айзък Прайс – 10. Дион Чарлс, 8. Калъм Маршал

Селекционер: Майкъл О’Нийл

България: 1. Димитър Митов – 2. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 15. Симеон Петров, 5. Християн Петров – 7. Георги Костадинов, 14. Филип Кръстев, 20. Серкан Юсеин – 8. Радослав Кирилов, 17. Мартин Минчев, 11. Кирил Десподов (К)

Селекционер: Илиан Илиев: