Европейската квалификация между България и Англия беше пред прекратяване, тъй като на два пъти беше спиран от главния съдия на двубоя.

В 27-ата минута дикторът на стадиона предупреди феновете да не обиждат съперниковите играчи на расистка основа.Това се случи при резултат 0:2, а съдията на двубоя Бебек предупреди и капитаните на двата отбора - Хари Кейн и Ивелин Попов.

74 снимки

След две минути прекъсване на срещата, двубоят продължи. Тайрън Мингс и Маркъс Рашфорд са се оплакали на хора от щаба, че са чули обидни скандирания, а това е провокирало и спирането на двубоя за няколко минути.

В 43-ата минута двубоят отново беше спрян, като този път съдийската бригада е чула скандирания на расистка основа, а играчите на Англия се насочиха към резервната скамейка на отбора си.

Тристепенният протокол на УЕФА при процедирането и прекратяването на расистки обиди:
🛑 1 – сигнализира се рефера за подвикванията, след което той моли диктора на стадиона да направи обявление за преустановяване на виковете
🛑 2 – реферът може да прекрати мача за определено време, докато отново се подкани публиката да спре