Берое победи Хебър с 1:0 в двубой от Групата на изпадащите в efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Вини Трибуле в добавеното време на срещата. В деветата минута на продължинето на мача Ангел Бастунов от Хебър бе изгонен с директен червен картон след преразглеждане с ВАР. Двубоят не предложи много чисти положения, като двата отбора залагаха на сигурното, а и нарушенията бяха голяма част от събитията на терена, като бяха показани общо 8 картона. С тази победа Берое остава 11-и с 42 точки на сметката си, докато Хебър е 14-и с 30 пункта на сметката си.

start-photo.bg
48 снимки

В първите 10 минути нямаше голови положения пред някоя от двете врати, като и Хебър, и Берое залагаха на сигурните действия, а нарушенията бяха чести в началото на двубоя. Предпазливостта продължи да властва на стадиона в Пазарджик, като точни удари все още нямаше след 35 минути игра, а нервността и нарушенията бяха често срещан приом.

В 35-а минута Федерико Санети видя празното пространство и реши все пак да опита късмета си от далечно разстояне, но ударът му с десния крак профуча покрай лявата греда на Дебърлиев. Три минути по-късно Богомил Божуркин пробва центриране от фланга, а Георги Каракашев шутира от трудна позиция, но бе безкрайно неточен.

В добавеното време на първата част Божидар Пенчев опита директно удар от пряк свободен удар, но Ачинели не бе изненадан.

В 58-а минута Архан Исуф центрира чудесно от десния фланг, а Георги Каракашев стреля с глава от трудна позиция, но кълбото профуча на сантиметри от целта. Десетина минути след това Ангел Бастунов направи добър индивидуален рейд и реши да завършва сам от границата на наказателното поле, а опитът му бе точен, но не затрудно Ачинели, който улови.

В 78-а минута Уерик се завъртя бързо с топка в крака и с левия крак стреля в близкия ъгъл, но Петър Дебърлиев се справи и изби в корнер. Малко след това Уерик получи великолепна топка и навлезе в наказателното поле с топка в крака, след което направи залъгващо движение, преди да стреля с левия крак, но Дебърлиев блесна с чудесно спасяване.

В 87-а минута Политино достави добра топка за Стефан Гаврилов, а полузащитникът опита техничен удар, с който да преодолее Дебърлиев, но стражът на Хебър отново бе подготвен и успя да спаси.

В четвъртата минута на добавеното време Берое организира страхотна контраатака, а защитата на Хебър не бе подготвена, като Вини Трибуле бе изведен сам срещу вратаря, а нападателят стреля в близкия ъгъл, като този път Дебърлиев бе безпомощен - 1:0 за Берое.

В 9-а минута на добавеното време След преразглеждане с ВАР Ангел Бастунов бе изгонен с директен червен картон, след като атакува противников състезател, вдигайки крака опасно високо, застрашавайки съперника.

Стартови състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 24. Лазар Марин, 43. Жоао Сеско, 3. Богомил Божуркин, 75. Йохан Н`зи, 99. Георги Каракашев, 10. Ангел Бастунов, 11. Атанас Кабов, 21. Божидар Пенчев, 29. Шейх Диаманка

Берое: 23. Родриго Ачинели, 4. Франко Минго, 7. Федерико Санети, 9. Франциско Лима, 11. Уерик, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноза, 18. Хуан Пабло Саломони, 19. Карлос Алгара, 20. Карлос Сегундо, 91. Винни Трибуле