Арда Кърджали и Крумовград завършиха наравно – 1:1, в дербито на юга от 26-ия кръг в родната efbet Лига. Дебютен гол за домакините рализира Чинонсо Офор, който се разписа още в четвъртата минута на „Арена Арда“ и даде аванс над домакините, но в 29-ата минута Вячеслав Велев изравни за гостите.

Двата отбора изиграха динамичен мач в петъчния следобед под жаркото слънце в Кърджали, като положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка спечелиха по една точка в своите битки в efbet Лига. Двата тима запазиха позиците си във временното класиране като Арда е седми, а Крумовград осми с по 36 точки.

В следващия рунд Арда гостува на Етър, докато Крумовград ще приеме Хебър в Пловдив.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Арда Крумовград

източник: sofascore.com

Мачът започна отлично за домакините, които откриха резултата след четири минути игра. Дебютно попадение за Арда отбеляза Чинонсо Офор, който получи страхотно центриране отляво от Борислав Цонев. Тъмнокожият снажен нападател изпревари Ренан Арияш и с глава насочи топката в долния десен ъгъл на Янко Георгиев, за да поведе домакините напред - 1:0.

Натискът на Арда продължи и домакините имаха отлчиен шанс да удвоят актива си. Чинонсо Офор беше изведен вдясно и нападателят върна към дузпата за Иван Коконов. Опитният футболист бе длъжен да отбележи от тази ситуация, но вместо това, прати топката високо над напречната греда.

Крумовград организира нападение в 16-ата минута, а Серкан с гръб върна леко назад към Ренан Ареяш. Той стреля от воле, но високо над напречната греда. В 26-ата минута Крумовград направи постепенно нападение и прати топката в полето на Арда. След няколко центрирания се стигна до Джунейт Али, който отправи много силен удар с десния крак, но я прати много над напречната греда на Господинов.

В 29-ата минута гостите организираха бързо нападение, а Джунейт Али проби отляво. Той центрира успоредно, докато Октай Юсеин продължи леко вдясно към Вячеслав Велев. Той отправи силен удар, който не остави шансове на Господинов - 1:1.

Крумовград стигна до фантастично положение в края на първото полувреме. Джунейт Али получи вляво и пласира отлично центриране с левия крак към Александър Колев. Той се извиси и изпревари Феликс Ебоа Ебоа и стреля силно с глава, но прати топката встрани от вратата, на Господинов. Арда отговори на съперника с бързо нападение, а Борислав Цонев отдясно даде пас към Иван Коконов. Той укроти топката с глава към Чинонсо Офор, а нападателят на Арда се опита да атакува акробатично вратата на гостите, но Георгиев спаси.

Четири преди края на първото полувреме Иван Коконов получи страхотен извеждащ пас зад отбраната на гостите. Той напредна и не допусна защитниците да го догонят, след което с кинжален удар матира Георгиев, но реферите отсъдиха засада на офанзивния футболист. Арда имаше отлична възможност да излезе напред в резултата. Борислав Цонев овладя вдясно и пусна успоредно към връхлитащите на скорост Иван Коконов и Станислав Иванов. Двамата атакуваха заедно топката, а Янко Георгиев се втурна да хваща и тримата се сблъскаха тежко, но до гол не се стигна.

В добавеното време Станислав Иванов получи на границата на наказателното на Крумовград. Нападателят овладя технично и отправи удар между краката на Джунейт Али. Топката обаче след това беше спасена от Янко Георгиев.

Втората част започна с доминантно представяне при владението на топката от домакините, които обаче не стигаха до чисти възможности пред вратата на Георгиев. В 64-ата Борислав Цонев центрира от фал отдясно към Феликс Ебоа, който се извиси и стреля към крумвоградската врата, ала встрани.

Четвърт час преди края на редовното време Лъчезар Котев изведе отлично Станислав Иванов зад гърба на отбраната на Крумвоград. Юношата на Левски овладя и се насочи към вратата на Георгиев и шутира, но стражът на гостите показа страхотен рефлекс и спаси. В 88-ата Божидар Цонев шутира силно от фал от много далечно разстояние, но Янко Георгиев боксира. Топката се озова някак у Борис Тютюков, който стреля много зле и играта бе подновена с аут за гостите.

FT / АРДА - КРУМОВГРАД 1:1

1:0 Чинонсо Офор 4', 1:1 Велев 29'

Рефер: Михаел Павлов (Велико Търново)

Стадион: "Арена Арда" (Кърджали)

Арда: 1 Анатолий Господинов - 4 Милен Стоев 9 Офор Чинонсо 10 Борислав Цонев 17 Иван Коконов 20 Деян Лозев 32 Христо Митев 33 Иван  Тилев 80 Лъчезар Котев - КАПИТАН 93 Феликс Ебоа 99 Станислав Иванов

Треньор: Николай Киров

Крумовград: 1 Янко Георгиев - ВРАТАР 4 Лукас Дос Сантос 5 Матей Шимич 18 Клайдер Машедо 2 Джуниет Али 91 Вячеслав Велев 8 Ренан Арияш 77 Октай Юсеин 23 Димитър Тонев 10 Серкан Юсеин 9 Александър Колев - КАПИТАН

Треньор: Станислав Генчев