Отборът на Локомотив София победи Пирин с 1:0 в последния си мач от сезона в efbet Лига. Така "орлетата" остават 15-и и изпадат от футболния ни елит, тъй като Хебър и Ботев Враца спечелиха срещите си по същото време.

Първото полувреме липсваха голови положения и нормално двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство. Победният гол за "железничарите" бе дело на Валентин Николов в 82-ата минута.

startphoto.bg
54 снимки

Началото на срещата бе спокойно, като "железничарите" задържаха повече топката. В 9-ата минута Диого Тейшейра стреля от дистанция, но изпълнението му бе много неточно и не притесни Максим Ковальов.

Пет минути след това Красимир Станоев също си опита късмета с далечен шут, но топката прелетя много далеч от целта.

В 19-ата минута гостите създадоха първата си по-добра възможност. "Орлетата" организираха добра контраатака, а Иван Тасев завърши с изстрел от границата на наказателното поле. Топка мина над напречната греда обаче.

В 25-ата минута Айуб Абу центрира отдясно, а Станислав Костов опита да стреля с глава, но не успя да осъществи добър контакт с топката и тя излезе в аут.

Десет минути след това Карлос Франса получи, нагласи си топката на десния крак и отправи мощен шут извън пеналтерията на Пирин. Топката обаче попадна право в ръцете на Ковальов.

В 41-ата минута Станислав Костов получи в наказателното на домакините. Той успя добре да финтира защитник и след това стреля по диагонала, само че неточно. Минута по-късно изстрел на Иван Тасев бе блокиран.

Пирин създаде една от редките си възможности в 57-ата минута. Христо Попадийн успя да играе с глава при центриране на далчената греда. Той опита да свали топката към Николай Бодуров, който стреля, но над вратата.

Минута след това "железничарите" отговориха. Стефан Ламбезе проби отлично по десния фланг и навлезе в наказателното, след което намери свободния Калоян Кръстев. Той пък веднага шутира, но неточно.

В 76-ата минута Иван Тасев шутира от границата на наказателното, а след рикошет ударът му по земя мина близо до левия страничен стълб на противниковата врата. При последвалия корнер Бодуров стреля с глава, но право в ръцете на Александър Любенов.

Шест минути по-късно Бруно Франко проби отляво, след което прати центриране на бялата точка. Там Валентин Николов успя да стреля и да преодолее Максим Ковальов за 1:0.

В продълженията на срещата Христо Попадийн получи втори жълт картон за задържане на противников играч и спирането на опасна атака, така той бе изгонен и остави "орлетата" с човек по-малко на терена.

FT / Локомотив София - Пирин Благоевград 1:0

1:0 Валентин Николов 82'

Съставите на двата отбора:

Локомотив София: 24 Александър Любенов, 12 Бруно Франко, 4  Диме Димов, 2 Гонсало Кардосо, 93 Стефан Ламбезе, 31 Красимир Станоев, 20 Диого Тешейра, 16 Симеон Мечев, 9 Калоян Кръстев, 7 Кевин Маи, 11 Карлос Франса

Старши треньор: Красимир Балъков

Пирин Благоевград: 12 Максим Ковальов, 18 Арно Лузайадио, 7 Асен Дончев, 73 Венцислав Бенгюзов, 27 Георги Върбанов, 11 Иван Тасев, 77 Моду Диане, 5 Николай Бодуров, 83 Христо Попадийн, 29 Станислав Костов, 4 Айуб Абу

Старши треньор: Олександър Бабич