Отборът на Хебър се спаси и ще играе в елита на България и през следващия сезон. В драматичен последен мач от първенството „гробарите“ направиха пълен обрат от 0:1 до 3:1 на „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

През второто полувреме Хебър успя да промени хода на събитията, след като на почивката при 0:1, при развитието на останалите мачове от третата шестица, тимът изпадаше директно във втория ешелон.

В крайна сметка, във Втора лига ще играят Етър и Пирин. Ботев Враца ще играе бараж за оставане.

Хебър завърши с 34 точки на 13-ото място, с точка повече от Ботев Враца и с две пред Пирин.

В 3-ата минута на добавеното време за първата част защитата на домакините се пропука. Мартин Моран засече топката с глава след центриране от корнер, за да поведе своите напред в резултата за 1:0.

Точно след подновяването на играта след почивката домакините успяха да вкарат бърз гол за 1:1. Атанас Кабов стреля от фаул, топката рикошира, но все пак попадна на главата на Жоао Сеско, който се разписа.

В 62-ата минута Шейх Диаманка получи топката на дъгата на наказателното поле, обърна се, успя да финтира Принц Мбаке и с мощен удар вкара топката в мрежата. След преразглеждане с ВАР попадението не беше зачетено заради засада.

Само четири минути по-късно Шейх Диаманка вече се превърна в герой за своите. След центриране на Атанас Кабов в наказателното поле, вратарят на гостите Кристиян Секулич се засуети, не успя да овладее топката, Шейх Диаманка го изпревари и вкара топката в мрежата за 2:1.

В 84-ата минута грешка в средата на терена на защитата на Етър позволи на Атанас Кабов да овладее, да напредне и след страхотен рейд да вкара топката във вратата за радост на феновете от Пазарджик.

Хебър Пазарджик - Етър Велико Търново 3:1

Стартови състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 24. Лазар Марин, 13. Архан Исуф, 75. Йохан Н'зи, 44. Николай Николаев, 10. Ангел Бастунов, 99. Георги Каракашев, 9. Николас Пенев, 17. Марк-Емилио Папазов, 29. Шейх Диаманка

Треньор: Любослав Пенев

Етър: 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров , 6. Горка Ларучея, 13. Дидис Пита, 94. Емануел Тибоуе, 9. Иван Василев, 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 8. Моран Абдиел, 44. Принц Мбаке, 24. Шахредин Букхолда

Треньор: Светослав Петров

FT .

3 : 1

• 47’ Жоао Сеско
  • 66’ Шейх Диаманка
  • 84’ Атанас Кабов
  • 45+3’ Мартин Моран
  • Край на мача

90+6'
  • Шест минути добавено време.

90+3'
  • Гол за Хебър за 3:1. Грешка в средата на терена на защитата на Етър позволи на Атанас Кабов да овладее, да напредне и след страхотен рейд да вкара топката във вратата за радост на феновете от Пазарджик.

84'
  • 2:1 за Хебър. Шейх Диаманка вкара и този път голът му е зачетен. След центриране на Кабов в наказателното поле, вратарят на гостите Кристиян Секулич се засуети, не успя да овладее топката, Шейх Диаманка го изпревари и вкара топката в мрежата за 2:1.

66'
  • Отменен гол за Хебър. Шейх Диаманка получи топката на дъгата на наказателното поле, обърна се, успя да финтира Принц Мбаке и с мощен удар вкара топката в мрежата. След преразглеждане с ВАР попадението не беше зачетено заради засада.

62'
  • Нещо средно между удар и центриране на Кабов, но топката кацна от горната страна на мрежата.

62'
  • Гол за Хебър. Домакините успяха да вкарат бързо гол с началото на второто полувреме. Жоао Сеско се разписа за 1:1, което връща надеждите на Хебър. Кабов стреля от фаул, топката рикошира, но все пак попадна на главата на Жоао Сеско, който се разписа.

47'
  • Любо Пенев направи три смени на почивката. Никлас Пенев беше заменен от Кабов.

47'
  • Пенчев заменя Николаев

46'
  • Марк-Емилио Папазов е заменен от Збун

46'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Край на първото полувреме, при този резултат Хебър изпада от елита.

45+6'
  • Гол за Етър. Защитата на домакините се пропука в добавеното време на първото полувреме. Мартин Моран засече топката с глава след центриране от корнер, за да поведе своите напред в резултата за 1:0.

45+3'
  • Медицинска помощ се оказва на Принц Мбаке.

45+2'
  • 4 минути добавено време за първото полувреме

45+1'
  • Жълт картон за Ларучея

41'
  • Атака през центъра за гостите завърши с удар на Жан-Марк Тибоуе, но топката излиза в аут.

40'
  • Приндудителна смяна в състава на Хебър.  Йохан Н'зи ще напусне, на негово място Стилиян Тисовски.

38'
  • Медицинска помощ се оказва на Йохан Н'зи, който се самоконтузи докато дриблираше сам с топката.

36'
  • Георги Александорв лежи на терена, като се държи за лицето. При повторението на камерите се видя, че Шейх Диаманка игра пръв с топката, а след това закачи капитана на гостите.

29'
  • Хебър създаде сериозно напрежение пред вратата на съперника, Кольо Станев предотврати с веща намеса опасността. В същото време страничният рефер вдигна флаг за засада.

26'
  • Налага се главният съдия Стоян Арсов да смени техническото устройство за връзка с колегите си. 24'
  • Първа сериозна опасност, тя е в полза на гостите. Горка Ларучея стреля точно от воле, но вратарят на Хебър се намеси с вещина.

21'
  • Фенове на стадиона в Пазарджик скандират името на треньора на Хебър - Любо Пенев.

11'
  • Преди старта на срещата Хебър се намира на 12-ото място с 31 точки. За домакините от Пазарджик срещата е съдбоносна, защото само победата ще означава спасение или бараж за оставане в елита. Етър вече изпадна във Втора лига.