Арда и Ботев Пловдив играят при резултат 0:0 в последния двубой от деветия кръг на efbet Лига.

Срещата на „Арена Арда“ в Кърджали стартира в 20:00 часа и може да я проследите в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от сблъсъка на живо.

Домакините заемат осмата позиция към момента с 11 точки, докато „канарчетата“ са четвърти с 16 пункта. Важно е да се отбележи, че кърджалийци са с мач по-малко, докато „жълто-черните“ имат цели две срещи пасив.

start-photo.bg
39 снимки

Двубоят на стадион „Арена Арда” определено започна по-добре за гостите. Футболистите на Душан Керкез действаха доста опасно по десния фланг, където действаше Ехидже Укаки. Кирлото на „канарчетата” на няколко пъти затрудни отбраната на домакините и още в 3-ата бе много близо до това да открие резултата, но вратарят на Арда се намеси адекватно.

В 11-ата минута Анатолий Господинов трябваше да бъде още по-концентриран. След центриране от корнер Вини Трибуле стреля с глава от границата на вратарското поле, но стражът на домакините отново парира, а след това топката срещна десния страничен стълб на вратата.

Първата добра възможност в мача за домакините дойде в 25-ата минута. Арда стигна до свободен удар пред наказателното поле на Ботев, а зад топката застана Борислав Цонев. Той центрира много добре в пеналта, където стражът на гостите не излезе много добре, а Феликс Ебоа Ебоа стреля с глава, но в аут.

В заключителните минути на първото полувреме футболистите на Душан Кергез отново увеличиха оборотите и имаха няколко добри възможности да открият резултата. Антонио Перера пробва късмета си с далечен шут, който обаче не затрудни Господинов.

Стражът на Арда трябваше да се намесва много по-сериозно в 42-ата минута, когато след центриране отляво, Вини Трибуле стреля с глава, но капитанът на домакините със сетни усилия изби в нов ъглов удар.

Едва в самия край на частта Арда погледна малко по-сериозно към противниковата врата, като удар на Борислав Цонев бе блокиран от защитник на гостите.

efbet Лига

1 : 0

• 59’ Иван Тилев
  • Кошмар за Ботев! Сгрешилият фатално за гола на Арда Йонас Там е изгонен с директен червен картон. Главният рефер Драгомир Драганов получи сигнал от свотие ВАР асистенти, че при борбата за топката с Чинонсо Офор, Там играе много грубо и влиза с бутоните в крака на своя противник. Самият Драганов прегледа положението и вдигна директен червен картон на защитника на Ботев Пловдив.

62'
  • ГОООЛ за Арда! След изключителна грешка на Йонас Там, който отигра нескопосано и позволи на Офор да ми отнеме топката. Коженото кълбо поппадна в Иван Тилев, който се озова очи в очи с Бернат и реализира с мощен шут за 1:0.

59'
  • Удар на Нвачукву е блокиран от бранител на домакините и топката излиза в единадесети корнер в полза на Ботев Пловдив от началото на мача.

56'
  • Ъглов удар в полза на Ботев Пловдив. След центрирането Анатолий Господинов лови без проблеми.

50'
  • Без промени в съставите на двата тима на почивката.

• Начало на второто полувреме.

45+1'
  • Край на първото полувреме.

45+1'
  • Удар на Борислав Цонев от границата на наказателното поле, но топката е блокирана от бранител в жълто и черно.

43'
  • След разиграване от корнер последва много добро центриране отляво, което бе посрещнато с глава от Вини Трибуле. Нападателят на Ботев обаче отново бе разколебан от Господинов, който изби в нов ъглов удар.

41'
  • Удар от дистанция на Антонио Перера, топката обаче попада в обсега на Анатолий Господинов, който лови.

38'
  • Колеблива игра на централните защитници на Арда едва не доведе до сериозни проблеми за Господинов. Константинос Балоянис не успя да отправи удар и Емил Виячки успя да изчисти.

37'
  • Нерви между Емил Виячки и Йонас Там в наказателното поле на Арда. Реферът Драгомир Драганов се опитва да утеши страстите, привиквайки двамата футболисти при себе си.

33'
  • Пореден корнер за гостите, този път отдясно.

32'
  • Нов ъглов удар за Ботев Пловдив.

29'
  • Жълт картон и за Феликс Ебоа за груб фал в центъра на терена.

27'
  • Центриране на Цонев от свободния удар, Ебоа стреля с глава, но над вратата.

25'
  • Жълт картон за Константинос Балоянис, който задържа за фланелката Станислав Иванов.

24'
  • Много сериозен пропуск на Вини Трибуле! След центрирането от ъгловия удар, Трибуле стреля с глава от границата на вратарското поле, Господинов успя да парира, но след това топката срещна десния страничен стълб, преди отново да бъде пратена в ъглов удар.

11'
  • Първи коренр в мача, който е в полза на гостите от Пловдив.

10'
  • Страхотен пробив на Ехидже Укаки отдясно завърши с удар от близка дистанция, който обаче бе избит от Анатолий Господинов. Последва добавка на Антонио Перейра, но топката мина встрани от вратата.