Локомотив Пловдив спечели с 2:0 гостуването на Берое в мач от 4-ия кръг на efbet Лига. Резултата откри французинът Жулиен Лами след чудесна асистенция на Николас Пенев. Две минути преди края на редовното време Христо Иванов удвои след грешка на Карлос Алгара. Така "черно-белите" триумфираха в битката за Тракия за радост на своите фенове.
Двата отбора влязоха доста лежерно в двубоя и играта в началните минути се водеше в средата на терена. Гостите владееха повече топката, но първата възможност в мача се откри пред Берое. Бранител на Локомотив Пловдив обаче блокира удара. Малко след като изтече час игра, дойде и първата спорна ситуация в мача. Таранът на домакините Сантяго Годой бе съборен в наказателното поле на Локомотив Пловдив, но бе отсъдена засада, която бе потвърдена и след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

В добавеното време на първата част домакините получиха фал на добра позиция пред наказателното поле, но капитанът Жорди Говеа прати топката далеч над вратата на Луков.

Второто полувреме започна с удар на Георги Каракашев, който обаче бе твърде слаб, за да затрудни вратаря на Берое - Артур Мота. На доста по-голямо изпитание бе поставен колегата му на отсрещната врата Мартин Луков в 51-ата минута. Винисиус Белоти завъртя технично топката към обратния ъгъл, но опитният страж показа класа и с блестящ плонж изби в ъглов удар. Две минути след това Сантяго Годой бе забравен на далечната греда след изпълнение на корнер и отклонена топка от Скуадроне. Луков обаче скъси бързо дистанцията и нападателят на Берое стреля в тялото му.

Противно на логиката гостите поведоха в 58-ата минута.  Николас Пенев пое топката на левия фланг и с изящно центриране намери Жулиен Лами, който изпревари Скуадроне и с глава направи 0:1.

В 67-ата минута се откри нова възможност пред Локомотив. Димитър Илиев върна към Христо Иванов в наказателното поле, а халфът шутира без забавяне, но топката мина покрай гредата. Грешка на Каракашев в 79-ата минута едва не доведе до изравняване. Мартин Луков обаче направи трето много важно спасяване след удар на Годой.

В 88-ата минута Христо Иванов сложи точка на спора с втори гол във вратата на Берое. Резервата Медвед центрира от фал, а Карлос Алгара в опита си да изчисти топката с глава, я подаде на Христо Иванов, който веднага стреля за 0:2.

В добавеното време на мача Берое натисна, но без успех и записа първа загуба през сезона.

efbet Лига

FT .

0 : 2

• 58’ Жулиен Лами
  • 88+1’ Христо Иванов
  • Край на мача

90+8'
  • 0:2! Владимир Медвед центрира от фал, Карлос Ангара в опита си да изчисти топката я свали  в краката на Христо Иванов, който с лекота прати топката в мрежата на домакините.

88+1'
  • Жълт карто за Сариеги от Берое.

87'
  • Жълт картон за защитника на Локомотив Пд - Хорхе Сегура, който събори Сантяго Годой пред наказателното поле.

82'
  • Пропуск за домакините! Георги Каракашев подари топката на Сантяго Годой с лошо върната топка в наказателното поле, но вратарят Мартин Луков отново блесна със спадяване.

79'
  • Жълт картон за Енцо Еспиноса от Берое.

77'
  • Мачът на стадиона под Аязмото е подновен!

75'
  • Още една промяна в тима на домакините - Франко Минго отстъпва мястото си на Алберто Салидо

73'
  • Играта е спряна! Гъста пелена покри терена заради факли и димки от фенове на домакините и реферът прецени, че мачът не може да продължи.

71'
  • Пропуск на Локомотив Пд! Димитър Илиев умело задържа топката в наказателното поле с гръб към вратата на Берое, а след това поднесе топката към Христо Иванов. Халфът шутира без забавяне, но топката мина покрая левия стълб.

67'
  • Третата промяна е влизането на Мартин Хайдаров за сметка на Ивайло Ивано

65'
  • Още една промяна за гостите - голмайсторът Жулиен Лами отстъпва мястото си на Мартин Петков

65'
  • Смяна в Локомотив Пловдив - Николайс Пенев излиза, Владимир Медвед влиза

65'
  • Смяна в Берое - Джани Политино влиза, Винисиус Белоти излиза

64'
  • Гооол! Локомотив Пловдив повежда! Със страхотно центриране от левия фланг Николас Пенев сложи топката на главата на Жулиен Лами и французинът не сгреши, пращайки топката зад гърба на Артур Мота.

58'
  • Ново спасяване на Луков! Лучано Скуадроне отклони центриране от корнер към далечната греда, където Сантяго Годой бе оставен непокрит. Стражът на Локомотив Пд обаче бързо скъси дистанцията и нападателят на Берое не успя да го преодолее.

53'
  • Майсторско спасяване на Мартин Луков! Винисиус Белоти завъргя технично топката от наказателното поле, но вратарят на гостите плонжира и изби с една ръка в корнер.

51'
  • Първи точен удар за Локомотив Пловдив в мача! Отправи го Георги Каракашев от дистанция и право в ръцете на вратаря Артур Мота.

48'
  • Старт на второто полувреме

46'
  • Край на първата част

45+4'
  • Капитанът на Берое - Жорди Говеа от фал стреля високо над вратата.

45+4'
  • Страхотна изява на Оливер Камдем, който спря отлична контраатака на Берое.

45'
  • Наставникът на гостите Любослав Пенев има претенции за втори жълт картон на Карлос Алгара, който в рамките на 5 секунди извърши две нарушения.

37'
  • Отменена дузпа за Берое! Реферът Драганов посочи бялата точка, но веднага я отмени заради вдигнат флаг за засада на Сантяго Годой, който бе спънат в наказателното поле. Съдийското решение бе отвърдено и от ВАР.

32'
  • Шут на нападателя на гостите Жулиен Лами излиза в аут.

29'
  • Центриране отляво на Жорди Говеа стигна до Сариеги, чийто удар с глава не се получи, но Хорхе Сегура панически изчисти в корнер, въпреки че заплаха за вратата на Локомотив Пловдив нямаше.