Левски записа четвърта поредна победа от началото на сезона в efbet Лига. „Сините“ надвиха тима на Крумовград с 3:0 в мач на „Герена“.

Попаденията бяха дело на Александър Колев в 10-ата. Мустафа Сангаре в 59-ата минута и отново Алекс Колев в добавеното време на мача. Така съставът на Станислав Генчев продължи с перфектния си старт и има пълен актив от точки – 12 след 4 двубоя.

За Крумовград пък това е трета поредна загуба след пораженията от Арда и Ботев Пловдив. В следващия кръг тимът ще приеме Берое, докато Левски гостува на Лудогорец.

start-photo.bg
39 снимки

Левски започна по-добре срещата и още в 10-ата минута стигна до гол. Алекс Колев засече центриране от корнер и стреля с глава. След рикошет в противников играч топката влетя в мрежата на Крумовград.

Десет минути след това Джавад ел Джемили показа добра техника и се впусна напред, но последвалия му удар бе блокиран от защитник на гостите. В 22-ата минута и Кристиан Димитров стреля с глава при центриране на Евертон Бала, но неговият удар мина встрани от целта.

В 33-ата минута Матей Шимич намери Патрик Луан в наказателното на "сините", който обаче не успя да нанесе добър удар.

Четири минути преди края на първата част Джавад ел Джемили нахлу в наказателното и завърши сам с удар в близкия ъгъл. Изпълнението му обаче не беше точно.

В 48-ата минута Алдаир пробва с мощен шут извън наказателното, но топката прелетя над вратата на Крумовград. Карлос Охене също пробва късмета си с далечен шут пет минути след това, но изпълнението му не беше точно.

Само минута след това с ключова намеса блесна Цунами. Капитанът на Левски блокира изстрел на Наско Милев, който бе на чудесна позиция и така почти сигурно предотврати гол във вратата на "сините".

В 57-ата минута Станислав Генчев направи двойна смяна и пусна в игра Марин Петков и Мустафа Сангаре, а това даде нови сили на „сините“, които записаха силни минути. Янко Георгиев успя да избие хубав изстрел на Марин Петков и така запази гостите в мача. Малко след това Мустафа Сангаре успя да се разпише и да удвои аванса на "сините". Футболистът стигна до центриране на Марин Петков и прати топката в мрежата на гостуващия тим.

В 68-ата минута Джунейт Али стреля от дъгата на наказателното, но топката прелетя над вратата на Пламен Андреев. Липсваха други шансове пред вратата на Левски в следващите минути.

А четири преди края на редовното време Сангаре отново проби отлично по левия фланг, след което центрира. Първоначално топката беше избита, но тя стигна до Джавад ел Джемили, който опита изстрел, но не успя да затрудни стража на гостите.

В добавеното време на срещата Асен Митков пусна отличен извеждащ пас към Сангаре, който стигна до топката и намери свободния Алекс Колев. Той не сгреши и я добави в мрежата на Крумовград за 3:0.

efbet Лига

FT .

3 : 0

• 59’ Мустафа Сангаре
  • 10’ Александър Колев
  • 90+3’ Александър Колев
  • Край на мача! Левски печели с 3:0!

90+4'
  • ГОООООЛ! Асен Митков пусна отличен извеждащ пас към Сангаре, който стигна до топката и намери свободния Алекс Колев. Той не сгреши и я добави в мрежата на Крумовград за 3:0.

90+3'
  • Джунейт Али получава жълт картон

90+1'
  • Смяна - Асен Митков змаеня Ел Джемили

87+2'
  • Добър шанс! Сангаре отново проби отлично по левия фланг, след което центрира. Първоначално топката беше избита, но тя стигна до Джавад ел Джемили, който опита изстрел, но не успя да затрудни стража на гостите.

86'
  • Mатей Шимич получи жълт картон за грубо нарушение срещу Мустафа Сангаре.

80'
  • Сангаре притесни "сините", след като се стовари на земята и се хвана за крака. Медицинският екип му оказа помощ.

74'
  • Джунейт Али стреля от дъгата на наказателното, но топката прелетя над вратата на Пламен Андреев.

68'
  • Смяна - Клеман Иккена заменя Карлос Охене.

62'
  • Мустафа Сангаре проби отляво и намери Алекс Колев в пеналтерията. Нападателят обаче не успя да нацели достатъчно добре топката.

62'
  • ГООООООООЛ! Малко след като влезе в игра, Мустафа Сангаре успя да се разпише и да удвои аванса на "сините". Футболистът стигна до центриране на Марин Петков и прати топката в мрежата на гостуващия тим.

59'
  • Янко Георгиев успя да избие хубав изстрел на Марин Петков и така запази гостите в мача.

59'
  • Смяна - Асими Фадига излиза, Мустафа Сангаре влиза на терена.

57'
  • Смяна - Марин Петков на мястото на Евертон Бала.

57'
  • Ключова намеса на Цунами! Капитанът на Левски блокира изстрел на Наско Милев, който бе на чудесна позиция и така почти сигурно предотврати гол във вратата на "сините".

54'
  • Карлос Охене също пробва късмета си с далечен шут, който обаче не беше точен.

53'
  • Смяна - Наско Милев влиза на мястото на Рафаел Фуртадо.

51'
  • Алдаир пробва с мощен шут извън наказателното, но топката прелетя над вратата на Крумовград.

48'
  • Начало на втората част!

46'
  • Край на първата част!

45+1'
  • Джавад ел Джемили нахлу в наказателното и завърши сам с удар в близкия ъгъл. Изпълнението му обаче не беше точно.

41'
  • Матей Шимич намери Патрик Луан в наказателното на "сините", който обаче не успя да нанесе добър удар.

33'
  • И Кристиан Димитров стреля с глава при центриране на Евертон Бала, но неговият удар мина встрани от целта.

22'
  • Джавад ел Джемили показа добра техника и се впусна напред, но последвалия му удар бе блокиран от защитник на гостите.

20'
  • Цунами стреля неточно с глава.

15'
  • ГОООООЛ! Алекс Колев стигна до центриране от корнер и стреля с глава. След рикошет в противников играч топката влетя в мрежата на Крумовград.