ЦСКА се върна към победите в efbet Лига, след като победи с 2:1 гостуващия Пирин в предпоследен мач от 12-ия кръг на родния шампионат. След безличното представяне срещу Левски в дербито преди две седмици, то този път футболистите на Саша Илич се справиха с „орлетата“, а трите гола в София паднаха през първото полувреме.

Дюкенс Назон даде аванс на столичани с гол от дузпа в 19-ата минута, а четири след това Браян Морено покачи актива на ЦСКА. В 26-ата пък Иван Тасев напредна през средата след пас на Станислав Костов и прати топката във вратата, пазена от Димитър Евтимов.

Много добро впечатление остави с играта си арменският халф на ЦСКА – Жираир Шагоян, който демонстрира сериозен арсенал при техниката си. Тимът от Благоевград също демонстрира солиден футбол, като демонстрира градация спрямо последните няколко срещи на „орлетата“.

Победата прати ЦСКА на второто място във временното класиране с 25 точки и така тимът е на точка зад лидера ЦСКА 1948. Пирин, от своя страна, остана на 14-ото място със седем пункта.

В следващия кръг на ЦСКА му предстои пътуване до Разград за визита на Лудогорец, докато Пирин ще посрещне Берое.

Павел Данев
67 снимки

В петата минута се откри изключителна възможност пред Пирин. Топката беше центрирана от ъглов удар, след което отклонена от Христофор Хубчев. Той с глава намери изцяло непокрития Александър Дюлгеров, който стреля от три метра с глава, но не намери вратата на Евтимов. В петнадесетата минута пък Красимир Петров трябваше да прави принудителна промяна, след като с контузия напусна Станоев, а на негово място влезе юношат на ЦСКА - Мартин Смоленски.

В 17-ата минута домакините организираха страхотно нападение чрез Станислав Шопов, който пое топката, елиминира съперник и комбинира на двойно с Назон. Българският халф изведе Браян Морено, който тръгна встрани от вратаря на Пирин - Георгиев, който го събори в наказателното поле.

В 23-ата столичани водеха с два гола. Дюкенс Назон свърши отлична работа с гръб към вратата на Пирин и подаде леко вляво за Шопов. Той върна топката за хаитянина, който пък изведе чудесно Морено, за да може той с десния крак да прати топката за втори път в благоевградската врата.

Три след това Радослав Цонев прекара изключително ефектно топката между краката на Амос Юга и я подаде за Станислав Костов. Той вдигна главата и изведе Иван Тасев сам срещу Димитър Евтимов и той с прецизен удар с десния крак намали пасива на благоевградчани.

След малко повече от половин час игра Станислав Шопов шутира към гостуващата врата, ала Янко Георгиев отрази с лекота. До края на първата част нямаше сериозни ситуации пред двете врати.

Десет след подновяването на играта Жираир Шагоян получи топката вдясно на наказателното поле на Пирин и центрира към Брайън Морено по земя, но той не достигна до топката, за да я вкара за трети път в гостуващата врата. В 58-ата Иван Тасев проби отлично отдясно на нападението на Пирин и премина през Мено Кох, след което изпревари Християн Петров. Тасев върна назад за Цонев, който шутира силно, но Димитър Евтимов блокира удара на халфа.

През второто полувреме солидни ситуации пред двете врати нямаше, като двата отбора водиха здрава битка в средата на терена. В добавеното време на срещата гостите стигнаха до изпълнение на свободен удар, а зад топката застана Радослав Цонев, който шутира право в стената.