Сборният журналистически тим Медия Юнайтед изигра поредния си мач в първенството по „Футбол 7“ за разлика от професионалните футболисти, чиито официални мачове бяха отложени. Медийният тим, в чиито редици се включат голяма част от журналистите, отразяващи българското футболно първенство, спечели с 4:0 срещу един от претендентите за първото място в класирането Инженерите. Атмосферните условия в съботния ден бяха повече от перфектни, а температурата от 13 градуса направи мача истинско удоволствие.

В същото време БФС отложи първия кръг от първенството и футболисти с 5-цифрени заплати все още не са изиграли официален мач от първенството в А група.

Терените на „RD Sport” в Минно-геоложкия университет бяха перфектно почистени за разлика от стадионите на тимовете в елита. Това позволи да се изиграят без проблем първите два мача от 14-тия кръг на „Футбол 7“ лигата. Втората част от шампионата започна още по-рано на 18 февруари с мачовете от 13-тия кръг, които също преминаха при отлично подготвени терени.

Иначе победата на Медия Юнайтед над Инженерите бе приета едва ли не като изненада, тъй като при победа водения от Троян Радулов тим щеше да излезе на първо място в шампионата. Медия Юнайтед изигра един от най-добрите си мачове и спечели седма победа в лигата. С три попадения се отчете Ясен Тошев от Спортал, а последния четвърти гол бе дело на брат му – Бисер.

За Медия Юнайтед играха Веско Вълчев (Дарик радио), Найден Тодоров (24 часа), Йордан Георгиев (Ринг), Светлин Йочев (Канал 3), Никола Ибришимов (БНТ), Бисер Тошев (Спортал), Мартин Томанов (ТВ 7), Ясен Тошев (Спортал), Петър Нанев (БТВ), Александър Рангелов (Нова ТВ) и Кристиян Димитров (БНТ).