Отборът на Гонг поднови победния си ход в Макдоналдс Медийната лига, след няколко слаби резултати. След успеха срещу Блиц миналата седмица с 2:1 днес „черните пантери“ подчиниха и тима на Нова телевизия с 3:1.

Телевизионерите първи стигнаха до точно попадение след дузпа реализирана от Александър Рангелов. При резултат 1:0 за Нова завърши и първото полувреме, а през второто Гонг стигна до пълен обрат. Той започна с попадение на едно от новите попълнения Марин Терзиев, който завърши страхотна атака преминала през Иво Йовчев и Емил Евтимов. Самият Евтимов реализира втория гол. Последва натиск на Нова телевизия, но след брилянтна контраатака Красимир Илиев оформи крайното 3:1.

След няколкоседмично отсъствие на треньорския мостик се завърна Александър Диков, който изработи печелившата тактика за мача.

Това е втори пореден обрат за Гонг в рамките на една седмица, като през изминалия кръг по пободен начин бе обърнат резултата и в мача срещу Блиц.

Така след този кръг „черните пантери“ са на четвърто място и ще се бори за влизане в тройката.