Ню Орлиънс Пеликанс победи ЛА Клипърс със 112:104, намалявайки аванса на съперника си в битката за четвъртото място в Западната Конференция на 2 мача. Зайън Уилиамсон вкара 34 точки и заяви уверено, че тимът започва да играе силно в най-важния момент от сезона.

Ню Орлиънс вече има предимство в сериите срещу Клипърс. Четвъртата позиция е от значение за евентуалното домакинско предимство в първия кръг на плейофите.

Трей Мърфи вкара 14 точки, а Брандън Ингъм добави още 13 за успеха на Пиликанс. Най-съществената разлика в мача дойде от правоъгълника, където Клипърс загуби битката и най-важната причина бе Зайън Уилиамсон.

Джеймс Хардън не игра за тима от ЛА във втори пореден мач, заради проблем в рамото. Пол Джодж вкара 26 точки, а Кауай Ленард добави 23, но това не бе достатъчно за Клипърс.