Милуоки Бъкс преодоля първия си съперник в плейофите на НБА, след като записа четвърта победа над Детройт- този път със 127:104 като гост. На полуфинала в Източната конференция те ще играят с Бостън, който също отнесе с 4-0 победи Индиана.

Голямата звезда на шампионите на Изток от редовния сезон Янис Адетокумбо вкара 41 точки за успеха, за да ги класира за първи път във втори кръг от 2001-а година насам.
''Помня моето първо участие в плейофите, беше през 2015-а година. В мач номер 6 гостувахме на Чикаго и ни биха с 50 точки разлика или нещо подобно. Но сега е различно и смятам, че тръгваме на едно невероятно пътешествие напред, заяви Адетокумбо след края на срещата.

На Запад Юта се спаси от отпадане срещу Хюстън, след като спечели домакинството със 107:91. Донован мичъл вкара 19 от всичките 31 точки в четвъртата част, а Джей Кроудър добави 23. Рики Рубио остана с 18 точки и 11 асистенции, а Дерик Фейвърс приключи мача с 12 точки и 11 борби. За Хюстън Джеймс Хардън вкара 30, Крис Пол прибави 23, както и 8 борби и 7 асистенции, а Ерик Гордън остана с 16 пункта.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи: