Денвър навакса изоставане от 19 точки в домакинството си на Сан Антонио и спечели със 114:105, за да изравни на 1:1 победи серията от първия кръг в плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Гостите имаха преднина от 78:59 по-малко от четири минути и половина преди края на третата четвърт, но постепенно авансът им започна да се стопява и съперникът успя да изравни за 95:95 в средата на четвъртата част, а с по-силни последни минути Денвър стигна и до пълен обрат.

Джамал Мъри се отличи с 24 точки за домакините, 21 от които в последната четвърт. Гари Харис вкара 23 точки, а Никола Йокич допринесе с 21 точки, 13 борби и 8 асистенции.

ДеМар ДеРоузан беше лидер за гостите с 31 точки, а ЛаМаркъс Олдридж добави 24 точки и 8 борби.

В друга среща от първия кръг на Запад тимът на Портланд надделя като домакин над Оклахома Сити със 114:94 и вече води с 2:0 победи в серията.

Гостите имаха инициативата през първото полувреме, като малко преди средата на втората четвърт дори поведоха с 46:36, но бързо пропиляха преднината си и почивката дойде при 54:54.

До края домакините имаха инициативата и в третата четвърт успяха да дръпнат с 16 точки за 91:75, с което предрешиха крайния победител.

СиДжей Маккълъм се отличи с 33 точки, 8 борби и 5 асистнеции за успеха, а Деймиън Лилард добави 29 точки.

За гостите лидер беше Пол Джордж с 27 точки и 8 борби.

Торонто спечели срещу гостуващия Орландо със 111:82 и изравни резултата в серията от първия кръг на Изток на 1:1 победи.

Кауай Ленард наниза 37 точки за канадците. Кайл Лаури завърши с 22 точки и 7 асистенции, а Паскал Сиакам допринесе с 19 точки и 10 борби.