Антъни Едуардс отбеляза рекордните в кариерата си 51 точки след 17/29 в стрелбата и Минесота Тимбъруулвс спечели със 130:121 срещу гостуващия Вашингтон Уизърдс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Никел Алекзандър-Уокър добави 23 точки като резерва за отбора на Минесота, който продължава да бъде равен с Денвър Нъгетс начело на Западната конференция на НБА. Двата отбора имат по 55 победи в 79 мача, като Тимбъруулвс държат предимството в директните двубои.

Руди Гобер вкара 19 точки и спечели 16 борби за Минесота, а Майк Конли завърши с 15 пункта. Кори Киспърт бе най-резултатен за Вашингтон с 25 точки и Джордан Пуул записа 24, но Уизърдс загубиха за четвърти пореден път. Те имат общо 65 поражения през целия сезон.

Джамал Мъри и Никола Йокич записаха по 28 точки и Денвър се наложи със 111:95 срещу Юта Джаз. Тейлън Хортън-Тъкър вкара 24 точки като резерва за Юта, който допусна 13-о поредно поражение в  приключил за отбора сезон.

Минесота и Денвър водят с един мач на Оклахома Сити Тъндър, който победи със 112:105 Сакраменто.

Лука Дончич вкара повече точки от всички баскетболисти на Шарлът Хорнетс в първата четвъртина и Далас Маверикс спечели със 130:104. Той завърши със сбор от 39 пункта и гостуващият Далас записа 15-а победа в 17 мача, което оставя отбора на пето място в Западната конференция.

Дончич довърши поредния си трипъл-дабъл с 12 борби и десет асистенции.

Далас води с два мача на шестия в класирането Ню Орлиънс Пеликанс, който спечели със 110:100 срещу Портланд Трейл Блейзърс. Си Джей Макколъм добави 29 пункта, а Зайън Уилямсън завърши с 22 и спечели седем борби. Така Ню Орлиънс изпревари Финикс Сънс, който отстъпи с 92:105 на четвъртия в класирането Лос Анджелис Клипърс след първия трипъл дабъл за сезона за Ръсъл Уестбруук с 16 точки, 15 асистенции и 15 борби.

В дербито на Източната конференция Милуоки Бъкс спечели със 104:91 срещу Бостън Селтикс, след като Янис Адетокумбо направи 15 точки, осем борби и седем асистенции, преди да напусне с контузия. Той получи травма в прасеца 3:37 минути преди края на третата четвъртина.

Бостън е сигурен първенец в Източната конференция с баланс 62/17, а Милуоки е втори с 48/31 и един мач пред Ню Йорк Никс./БТА