Никола Йокич се върна на терена и вкара 24 точки, а Аарън Гордън добави 20. Благодарение на тях двамата Данвър прекъсна най-дългата си поредица от загуби в последните шест години и удари Маями със 120:111.

Боунс Хайланд вкара 19, а Уил Бартън прибави 14 за Нъгетс, който до днес имаше шест поредни поражения. Йокич, който е актуалният най-добър играч в НБА, не беше играл в последните четири мача заради травма на китката. Но днес освен реализацията, завърши с 15 борби и 7 асистенции. Джеф Грийн вкара 12, което е 58 процента успеваемост от стрелбата.

Маями беше без двамата си водещи реализатори- Джими Бътлър се оказа с охлузване на опашната кост, а Тайлър Херо к обща отпадналост. При това положение Бам Адебайо вкара 24 точки и взе 13 борби.

С успеха Денвър записа 10-а победа през сезона, но е на 9-о място в Западната конференция. Маями Хийт е с баланс 13/8 и заема 3-ата позиция на Изток.

Чикаго Булс стана лидер в Централната дивизия с успеха си със 133:119 над Шарлът, регистрирайки 14-а победа. Те се откъснаха с един успех повече над Милуоки Бъкс, които са на 2-о място с 13/8. Лонцо Бол спечели директната битка с брат си са ЛаМело. Но това беше засенчено от Никола Вучевич, който направи най-добрия си мач от началото на сезона и вкара 30 точки.

Чикаго игра като отбор много силно, реализирайки 59.6 процента от стрелбите си от стандартни ситуации, а петима техни играчи завършиха с двуцифрен личен актив. Вучевич добави към точките си и 14 борби, а ДеМар ДеРоузън приключи с 28. Зак ЛаВин влизаше само в някои минути на срещата, но в крайна сметка остана с 25 точки.

Пред погледа на баща им Лонцо Бол подобри баланса срещу най-малкия от братята си на 2-1 победи, но вкара 16 точки и даде 8 асистенции срещу 18 на ЛаМело и 13 асистенции.

Филаделфия спечели със 101:96 у дома над Орландо и вече има 11 победи от 21 мача от началото на сезона, заемайки 3-ото място в Атлантическата конференция. Сет Къри вкара 24 точки, Тобайъс Харис добави 17, а Филаделфия се нуждаеше от наказателни удари в край на мача, за да си подпечата победата. Гостите от Флорида изоставаха в един момент с 16 точки разлика, направиха серия от 18:4 през второто полувреме и с много усилия успяха да изравнят резултата на 93:93 57 секунди преди края на срещата. Но Тай Макси най-напред вкара два наказателни удара за отбора на Филаделфия, Джоел Ембийд добави 3 от 4 възможни, а накрая Макси вкара още два. Иначе Ембийд завърши мача с 16 точки от 4 от 16 изстрела от игралното поле.

Минесота се изкачи на 2-о място в Северозападната дивизия, записвайки 11-а победа от началото на сезона- 100:98 у дома над Индиана. Карл-Антъни Таунс завърши с 32 точки, 16 от които в третата четвърт на мача. Антъни Едуардс добави 21.

Домакините от Минеаполис изоставаха с 12 точки в началото на третия период от мача, след което обаче направиха обрат за седмата си победа в осем мача. Майкъл Бийзли вкара тройка 51.5 секунди преди края и счупи равенството 94:94, давайки преднина на своите. Д'Анджело Ръсел завърши с 21 точки и 11 подавания за Минесота.

За Индиана Домантас Сабонис беше най-резултатен с 16 точки и рекордните за кариерата си 25 борби, както и 10 завършващи подавания.

Хюстън Рокетс се наложи със 102:89 над Оклахома Сити и записа едва четвърта победа от началото на сезона, но тя не им променя много ситуацията и те си остават категорично последни в цялата Западна конференция.

Крисчън Ууд вкара 24 за успеха на " Ракетите", както и взе 21 борби. Кевин Портър-джуниър записа трипъл-дабъл с 11 точки, 11 асистенции и 10 борби.

Юта Джаз запазва категоричната си лидерска роля в Северозападната дивизия, след като регистрира 14-а победа от началото на сезона. Джазмените прекършиха Портланд със 129:107, въпреки равновесието до средата на третата част. Донован Мичъл вкара 30 точки, Руди Гоберт остана с 21 и 16 рибаунда. Джордан Кларксън вкара 22, а тимът като цяло се поздрави с 19 точни изпълнения от тройката и 46 коша от стандарта позиция за стрелба.