Орландо Меджик надви Бостън Селтикс със 113:96 (19:30, 29:26, 29:18, 36:22) в последния си мач от новосъздадения In-Season турнир в НБА.

Тимът от Орландо постигна шеста поредна победа и трета в Група "C" на източната конференция. Меджик завървша с актив от 3 победи и 1 загуба с 22 точки положителна разлика. Отборът засега води в класирането, но ще трябва Бостън и Бруклин Нетс, които са с актив от 2 победи и 1 загуба, да изиграят последните мачове. Като по всичко изглежда, че именно точковата разлика ще се окаже решителна.

В днешната среща Меджик не започна убедително срещу Бостън Селтикс, като след първата четвърт изоставаше с 11 точки. През втората успя да намали пасива си, но голямата разлика дойде във второто полувреме, когато Орландо напълно обърна нещата и пое контрола над срещата.

Най-резултатен бе германецът Мориц Вагнер с 27 точки, като той допринесе за успеха на Орландо и с 3 борби.

Звездата на днешните гости Джейсън Тейтъм вкара 26 точки и записа 5 борби и 3 асистенции, но дори това не бе достатъчно на Селтикс за нещо повече.