Носителят на титлата Испания разгроми Сърбия с 84:59 (23:14, 20:18, 27:17, 14:10) в среща от група "Е" на европейското първенство по баскетбол за мъже, с което се класира на четвъртфиналите на турнира.

Домакините от Литва ще трябва да се потрудят още за класиране напред след загуба с 67:73 (16:18, 12:16, 18:9, 21:30) над лидера в групата Франция, докато германците съживиха надеждите си за продължаване в четвъртфиналите, след като победиха със 73:67 (6:13, 17:13, 25:20, 25:21).

Испанците поведоха рано в мача с 10 точки срещу неорганизираната сръбска отбрана, а тази двуцифрена разлика между двата отбора не се стопи до самия край. В основата на победата беше добрата игра при защита на иберийците, които записаха 11 спечелени борби и осем откраднати топки повече от съперниците си. Центърът Пау Гасол и по-малкият му брат Марк пък поведоха атаката на тима, като първият наниза 26 точки при осем спечелени борби, докато вторият стигна до "дабъл-дабъл" с 20 точки и десет борби.

Испания ще спечели група "Е", ако победи Франция в неделя.

Французите обаче са в страхотна серия от седем поредни победи, а и пойнт гардът на отбора Тони Паркър няма да се предаде толкова лесно, както го направиха сърбите.