Малките футболисти на Етър започнаха по най-добрия начин участието си в международния турнир „Велико Търново Арайвалс иди къп”, като биха на старта вечния съперник Локомотив ГО с 1:0.

Надпреварата бе открита днес на стадион „Ивайло” от главния организатор – мениджъра Петьо Костадинов, който пожела на всички отбори успешно участие и приятни емоции в състезанието с пожелание да спечели най-добрият.

Още първия мач донесе радост на етърци, родени 2000 г. с треньор Георги Георгиев. Те имаха превес срещу горнооряховския тим, въпреки че преди почивката и гостите имаха възможност за гол, предотвратена отлично от вратаря Стефан Ников.

През втората част „виолетовите” направиха добри атаки, при една от които Светлин Аврамов нацели гредата. Десет минути преди края Кольо Станев бе изведен от Николай Лазаров, напредна и с диагонален удар донесе победата – 1:0.

Етър: Ников, Шабанов, Йорданов, Нацкин, Хр. Иванов, Аврамов, Симеонов, Кьорчев, Лазаров, Стойков, Станев, Александров, Ангелов, Динев, Узунов, Радойчев, Георгиев, Божуранов, Ботев.

В друг мач от турнира Нефтохимик разгроми Янтра Габрово с 5:0. Украинският Олимпиец Житомир пък загуби от ЦСКА с 0:1. Автор на единственото попадение за столичани стана Валентин Асенов в 38-ата минута.