ЦСКА победи Васлуй с 2:1 в последната си контрола от лагера в Турция. Грегъри Нелсън и Мишел Платини от дузпа реализираха попаденията за „червените” в мача. Двубоят обаче ще се запомни повече с уникалния брой картони, показани от съдията – 15 жълти и 3 червени!

В състава на румънците цял мач изиграха българските национали Живко Миланов, който се превърна в един от многото на терена с жълт картон, и Станислав Генчев, който бе капитан през второто полувреме.

Двубоят започна много добре за „червените”, които изиграха може би най-доброто си полувреме от началото на подготовката. Още в първите минути удари на Маркиньос и Платини минаха на сантиметри от румънската врата. В последната минута на първата част пък като по чудо топката не влезе във вратата на Васлуй. По дясното крило Платини върна на Маркиньос, той подаде на Янчев, капитанът я върна на бразилеца, но той стреля неточно.

Малко след подновяването на играта втори жълт и съответно червен картон получи Борис Галчев, а на негово място в игра се появи Коста Янев.

В 61-та минута резултатът бе открит от Грегъри Нелсън. След центриране от пряк свободен удар на Маркиньос отдясно, топката бе дълго разиграна в и около наказателното поле, след което попадна отляво в Нелсън, който със силен шут по земя намери долния десен ъгъл на вратата на Васлуй.

Драмата настъпи в 70-а минута, когато за нарушение срещу Мишел Платини бе отсъдена дузпа за ЦСКА. Зад топката застана Маркиньос, чийто удар бе уловен от вратаря Кучиак. Живко Миланов обаче бе влязъл в наказателното поле, заради което съдията отсъди дузпата да бъде пребита. След решението, румънците поискаха сметка от рефера Сергей Сергеев, заради което пък втори жълт картон получи Йеро Бело.

Вторият удар на Маркиньос отново бе уловен от вратаря на Васлуй, но съдията пак отсъди дузпата да бъде пребита, което съвсем вбеси румънския лагер. Футболистите на Васлуй започнаха да мятат бутилки по щаба на ЦСКА, а съществуваше и опасност мачът да бъде прекратен. Вратарят Кучиак също бе изгонен от белоруския рефер, а на негово място се появи резервният страж Гернаускас.

В крайна сметка двубоят продължи, но зад топката при третото изпълнение на дузпата застана Мишел Платини, въпреки че по правилник отново Маркиньос трябваше да изпълни 11-метровия удар. Платини бе точен и удвои преднината на ЦСКА.

Васлуй все пак стигна до гол в 90-а минута, когато след силен шут на Тенйаниера от пряк свободен удар резервният вратар Макенджиев се намеси неубедително и топката влезе във вратата.

Утре ЦСКА се прибира в България, а през уикенда ще играе срещу Чавдар Бяла Слатина.

Съставът на ЦСКА: Караджов (46’ Макенджиев), Акуаро, Трифонов, Попов (46’ К.Стоянов), Минев (46’ Бандаловски), Янчев (88’ П.Стоянов), Галчев (червен картон 50’, на негово място влезе Янев), Маркиньос (82’ Радулович), Нелсън (80’ Трекаричи), Платини, Садула (82’ Костов).