Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в румънския град Галац с награден фонд 10 хиляди долара.

Поставеният под номер 2 Лазов надделя над представителя на домакините Мирча-Александру Йекан със 7:6(6), 7:6(2). Левичарят от Пазарджик пропиля аванс от 5:2 гейма в началото, след което отрази сетбол при 5:6 точки в тайбрека на първия сет, за да затвори частта със серия от три поредни разигравания.

Българинът поведе с два пробива и 4:2 и във втория сет, пропусна мачбол в осмия гейм при сервис на съперника, а след това отново се стигна до тайбрек. В него Лазов дръпна с 5:1 точки и това се оказа решаващо. Така той заработи 2 точки за световната ранглиста и 292 долара. По-късно днес в схемата на двойки Лазов и Ян Блеха (Чехия), поставени под номер 4, ще играят на четвъртфиналите срещу румънците Андрей Стефан Апостол и Мирча-Александру Йекан./БТА