Националите ни за Купа Дейвис Димитър Кузманов и Александър Лазов не успяха да достигнат до основната схема на турнира от сериите "Чаланджър" в Мерсин, Турция (42 500$).

И двамата спечелиха по един мач в квалификациите, но загубиха вторите си срещи. Димитър отстъпи с 2-6, 2-6 на Иниго Сервантес (Испания). Третият поставен в схемата започна много силно, печелейки първите четири гейма в мача. Кузманов стабилизира играта си, но в средата на втория сет неговият съперник отново вдигна темпото и достигна до победата без да позволи на българина да го пробие.

По същото време Александър Лазов водеше сериозна битка с французина Максим Аму. Левичарят от Пазарджик спечели първия сет, в който имаше общо 5 пробива – 6-4. Вторият сет беше по-стабилен и за двамата, като брейковете бяха три. С един повече на своята сметка, Аму успя да изравни резултата – 4:6. Французинът доминираше в решителната част и достигна до победата с крайното 4-6, 6-4, 6-2. /БГНЕС