Дузпа в четвъртата минута от добавеното време донесе трудн, но много ценна победа с 3:2 за Барселона срещу Валенсия в мач от деветия кръг на Примера дивисион. Решителното попадение от бялата точка реализира голямата звезда а каталунците Лео Меси.

Нарушението за наказателния удар извърши Абденур.

Пак Меси откри серията от голове в мача на „Местая“ и Барса поведе с 1:0 в 22-ата минута. При този резултат приключи първото полувреме, въпреки че добри възможности се откриха пред Луис Суарес на два пъти за Барса и пред Дани Парехо за домакините.

Вратарят на „прилепите“ Диего Алвес имаше великолепна изява в началото на втората част, парирайки удар на Неймар и това вдъхнови Валенсия да стигне до обрат в средата на полувремето.

Преотстъпеният от Барса на Валенсия Мунир наказа каталунците в 52-ата минута с изравнително попадение за 1:1.

Четири минути след това Родриго дори изведе валенсианците напред – 2:1.

Шампионите обаче не бяха казали последната си дума.

Луис Суарес отново изравни, след като бе на точното място в 62-ата минута, за да направи добавка за 2:2.

Така се стигна до решителния миг в края и вкараната дузпа от Меси за крайното Валенсия – Барса 2:3. Но и двата тима заслужиха поздравления за добрата си игра.

Барса е поне временен лидер в класирането с 19 точки, а Валенсия е 15-и с 9 пункта.