Лас Палмас потвърди убедителния си старт в испанското първенство. След като победи като гост Валенсия с 4:2 в първия кръг, във втория тимът от Канарските острови разби гостуващия му Гранада с 5:1.

Първото полувреме обаче не предвещаваше такъв развой. Ел Жар откри в 23-ата минута за Лас Палмас, но в края на полувремето Бога изравни – 1:1.

През второто полувреме обаче островитяните нанизаха още 4 гола. Последователно се разписаха Боатенг /51/, Ел Жар /69/, Момо /72/ и Араужо /85/ за крайното 5:1.

В друг мач от втория кръг Алавес и Хихон бяха на другия полюс и стигнаха само до 0:0.

В класирането Лас Палмас има 6 точки и дори е временен лидер, Хихон има 4 точки, Алавес две, а Гранада е само с един пункт.