Еспаньол се наложи с 1:0 над Кордоба в първия мач от 25-я кръг на Примера дивисион.

И докато "каталунците" се държат в горната половина на таблицата, гостите от Кордоба затъват все повече. Те вече са в серия от шест поредни загуби, и нямат спечелена точка повече от два месеца.

Абрахам Казанова вкара единственото попадение в 43-та минута, и то се оказа достатъчно в мач с изключително малко голови положения.

Фелипе Кайседо намери Абрахам отлично в 43-та минута, и той с далечен удар реализира за 1:0.

ъПрез второто полувреме пред Хосе Анхел Креспо се откри най-чистата голова ситуация за Кордоба, но нацели гредата след удара си с глава. Бруно Зукулини също се опита да изравни, в 86-та минута, но Франсиско Касия спаси удара му.